• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV demokratai atsikovojo iš respublikonų Niujorko rotušę ir Virdžinijos gubernatoriaus rezidenciją, tačiau respublikonas, turintis potencialo grumtis dėl Baltųjų rūmų, lengvai buvo perrinktas Naujajame Džersyje.

JAV demokratai atsikovojo iš respublikonų Niujorko rotušę ir Virdžinijos gubernatoriaus rezidenciją, tačiau respublikonas, turintis potencialo grumtis dėl Baltųjų rūmų, lengvai buvo perrinktas Naujajame Džersyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį vykę rinkimai buvo pirmas didelis balsavimo ratas Jungtinėse Valstijose po praeitais metais vykusių prezidento rinkimų, per kuriuos demokratas Barackas Obama (Barakas Obama) buvo perrinktas antrai kadencijai. Kai kurie iš tų balsavimų laikomi būsimų nacionalinių rinkimų lakmuso popierėliu.

REKLAMA

Didžiausiame šalies mieste Niujorke pažangiosios krypties demokratas Billas de Blasio (Bilas del Blazijas) tapo pirmuoju šiai partijai atstovaujančiu meru nuo 1989 metų, nors apskritai niujorkiečiai tradiciškai palaiko demokratus.

Kita svarbi kova dėl pietinės Virdžinijos valstijos gubernatoriaus posto buvo įtempta, tačiau galiausiai demokratas Terry McAuliffe'as (Teris Makolifas) laimėjo tradiciškai už respublikonus balsuojančioje valstijoje, kuri ribojasi su nacionaline sostine.

REKLAMA
REKLAMA

Kitose valstijose buvo balsuojama dėl mažiau reikšmingų klausimų – pavyzdžiui, dėl marihuanos legalizavimo.

Portlando miestas Rytų pakrantės valstijoje Meine įteisino šių lengvųjų narkotikų vartojimą vyresniems nei 21 metų asmenims, prisijungdamas prie kitų šį žingsnį atlikusių miestų.

Tuo tarpu Kolorade, kurioje kanapės irgi buvo neseniai įteisintos, rinkėjai sutiko smarkiai apmokestinti prekybą „žole“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujojo Džersio respublikonas gubernatorius Chrisas Christie (Krisas Kristis) lengvai atrėmė demokratės varžovės iššūkį ir buvo išrinktas antrai ketverių metų kadencijai, kuri, kaip pranašauja kai kurie ekspertai, taps platforma jos būsimai kovai dėl Baltųjų rūmų.

Tiesmukai kalbantis nuosaikių pažiūrų respublikonas Ch.Christie sulaukė pagyrimų dėl savo veiksmų reaguojant į superaudrą „Sandy“, praeitais metais smarkiai nuniokojusią jo valstiją.

REKLAMA

Jis laimėjo triuškinama persvara, nors nesutaria su daugeliu savo partijos veikėjų nacionaliniame lygmenyje.

Per audringą pergalės mitingą Ch.Christie pažadėjo vadovaudamas būti dar labiau pragmatiškas.

„Šį vakarą stovime čia rodydami, kad įmanoma į pirmąją vietą iškelti savo darbą, darbą kartu, kovoti už tai, kuo tiki, tačiau vis tiek ginti savo principus ir kai ką nuveikti dėl žmonių, kurie tave išrinko“, – pareiškė jis.

REKLAMA

Vis daugiau analitikų jį laiko pretendentu į respublikonų kandidato poziciją per 2016 metų prezidento rinkimus, atkreipdami dėmesį į šio politiko pragmatizmą, charizmą ir gebėjimą pritraukti ne vien tradicinių šios partijos šalininkų palaikymą.

B.Obama paskambino B.de Blasio, T.McCauliffe'ui ir išrinktajam Bostono merui Martinui Walshui (Martinui Volšui), sveikindamas juos su pergalėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu rinkimai Niujorke, kur jau seniai buvo prognozuojama, kad B.de Blasio pakeis milijardierių merą Michaelą Bloombergą (Maiklą Blumbergą), buvo vieni iš kelių balsavimų, laikomų visuomenės nuomonės barometru prieš Kongreso rinkimus ateinančiais metais.

52 metų B.de Blasio žada naują stilių mieste, kuris smarkiai pasikeitė per 12 metrų trukusį M.Bloombergo valdymą. Šis buvęs respublikonas, tapęs nepriklausomu politiku, paliks postą kaip pirmasis tris kadencijas iš eilės dirbęs Niujorko meras, vadovavęs miestui su meile, tačiau griežtai.

REKLAMA

„Mūsų darbas iš tiesų tik prasideda“, – po pergalės B.de Blasio sakė šalininkams savo rinkimų kampanijos štabe Brukline.

Vienas iš svarbiausių jo iškeltų uždavinių – sumažinti atotrūkį tarp turtingųjų ir vargšų šalies finansų centre.

„Mūsų patiriami iššūkiai brendo dešimtmečius. Ir problemos, kurių ketiname imtis, nebus išspręstos per naktį. Tačiau nesuklyskite: šio miesto žmonės pasirinko pažangų kelią, ir šį vakarą pradedama juo eiti – kartu, kaip vienas miestas“, – B.de Blasio pareiškė kalbėdamas angliškai ir ispaniškai.

REKLAMA

B.de Blasio per rinkimų kampaniją nepaliko jokių galimybių savo varžovui respublikonui Joe Lhotai (Džo Lotai), atkreipdamas dėmesį į ekonomiškai pažeidžiamos viduriniosios klasės rūpesčius.

Tuo tarpu rinkimai Virdžinijoje dėl besikeičiančios demografinės padėties, pasidalijimo į kaimų ir priemiesčių gyventojus bei didelės kariuomenės ir vyriausybės darbuotojų santalkos tampa politinių nuotaikų šalyje lakmuso popierėliu, žengiant į 2016-ųjų lenktynes dėl Baltųjų rūmų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ch.Christie pergalė ir respublikono respublikonui Keno Cuccinelli (Keno Kučinelio) pralaimėjimas, tikriausiai pagrįs nuostatą, kad respublikonams būtų parangiau atsisakyti itin griežtos ideologinės mąstysenos kandidatų.

Mero rinkimai antradienį taip pat vyko sunkiosios pramonės regiono mieste Detroite, kuris neseniai paskelbė bankrotą. Laimėjo demokratas Mike'as Dugganas (Maikas Daganas), nors dabar jis turės mažai galių mieste, kurį valdo valstijose paskirtas specialusis administratorius.

REKLAMA

Tuo tarpu Bostone, vis dar sukrėstame balandį įvykdyto kruvino dvigubo sprogdinimo per šiame mieste vyksnį tradicinį maratono bėgimą, demokratas M.Walshas pakeitė kadenciją baigiantį merą Thomą Menino (Tomą Meniną) .

Th.Menino, kuris taip pat yra demokratas, traukiasi po 20 metų darbo Bostono mero poste – ilgiausios kadencijos per miesto istoriją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų