Niujorkas, Londonas ir Tokijas patraukliausių pasaulio miestų sąraše (2010 Global Citries Index) užima pirmąsias tris pozicijas. Tyrimą atliko konsultacijų kompanija „A.T. Kearney“, Čikagos pasaulinių klausimų taryba ir žurnalas „Foreign Policy“, rašo laikraštis „Kommersant“.
65 miestai buvo vertinami pagal penkias kategorijas: verslo aktyvumas, žmogiškasis kapitalas, informacijos mainai, kultūrinė patirtis ir teisės sąveika.
Verslo aktyvumo kategorijoje buvo vertinamos kapitalo rinkų apimtys, prekybos mastas ir kompanijų iš sąrašo „Fortune 500“ būstinių skaičius. Pagal šį rodiklį pirmauja Niujorkas, Tokijas ir Paryžius.
Antruoju rodikliu - žmogiškasis kapitalas - tyrėjai bandė įvertinti, kaip sėkmingai miestai pritraukia įvairias žmonių grupes. Atsižvelgiama į migrantų skaičių, universitetų ir tarptautinių mokyklų kokybę, taip pat į gyventojų su aukštuoju išsilavinimu dalį. Pagal šį rodiklį pirmauja Londonas, Niujorkas, Los Andželas.
Informacijos mainų kategorija rodo informacijos lauko būklę: tarptautinių naujienų tarnybų biurų skaičių, cenzūros lygį, tarptautinių naujienų apimtis pagrindiniuose vietos laikraščiuose, plačiajuosčio interneto vartotojų skaičių. Čia pirmauja Niujorkas, Ženeva ir Londonas.
Kultūrinės patirties kategorijoje atsižvelgiama į tai, kiek mieste rengiama stambių kultūros ir sporto renginių, kiek yra muziejų ir teatrų, kokia yra pramogų sektoriaus įstaigų įvairovė. Pirmosios trys vietos čia atiteko Londonui, Paryžiui ir Niujorkui. Galiausia paskutinis rodiklis - teisės sąveika, matuojantis miesto įtakos pasaulinei politikai laipsnį: čia atsižvelgiama į ambasadų ir konsulatų, analitinių centrų ir tarptautinių organizacijų skaičių. Šioje kategorijoje pirmauja Vašingtonas, Niujorkas ir Briuselis.
Kaip pastebi „A.T. Kearney“, iš dešimties patraukliausių 2010 m. miestų keturi yra Azijoje: Tokijas, Honkongas, Singapūras ir Seulas.