Vos prieš pusmetį uostamiestyje darbą pradėjęs vienas naujausių AB „Smiltynės perkėla“ keltų „Nida“, bendrovės direktoriaus Algirdo Žukausko ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovės Audronės Žigaitytės-Nekrošienės susitarimu šią vasarą tampa „Muzikiniu keltu“.
Sekmadienį įvykusios Muzikinio kelto inauguracijos iškilmės įgijo ir tarptautinį aspektą, renginį įtraukus į Šiaurės ministrų tarybos ir Suomijos ambasados Lietuvoje rengiamą „Bendrų krantų“ projektą.
Gausiai susirinkę inauguracijos svečiai, aidint nuotaikingiems Karinių jūrų pajėgų orkestro (vadovas Pranas Memėnas) garsams, išplaukė pro jūros vartus ir atviruose Baltijos vandenyse tapo jaudinančios Muzikinio kelto vėliavos pakėlimo ceremonijos liudininkais.
Naująjį X tarptautinio teatro ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis pajūris 2007“ projektą, kurį rengėjai pavadino kultūrinio turizmo pramoga, nuoširdžiai sveikino Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius, idėjos krikštamotė LR Seimo narė Irena Šiaulienė ir Šiaurės šalių tarybos direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Radvilavičius. KU Senato pirmininkė profesorė Daiva Kšanienė savo kalboje pabrėžė būtinybę puoselėti Klaipėdos muzikinį teatrą kaip ne tik miestui, bet ir visam regionui būtiną kultūros židinį, pagirdama nuostabią idėją rengti saulės palydas mariose, skambant muzikai. A. Žukauskas ne tik nuoširdžiai pasidžiaugė, galėjęs praplėsti standartinės kelto veiklos aspektus, bet ir paruošė visiems staigmeną – grakščiais piruetais „Nida“ demonstravo manevringumą, o kelto kapitonas – muzikalumą: sukiniai atliepė muzikos taktą.
Teatro vadovė Žigaitytė-Nekrošienė svečiams pristatė operos 400-osioms metinėms skirto festivalio programą, kurios akcentu teatre taps pirmosios pasaulyje išlikusios operos C. Monteverdi „Orfėjaus“ premjera, o „Muzikinis keltas“ vilios pajūrio svečius nuostabiausiais populiariosios klasikos puslapiais, atliekamais ir simfoninio orkestro, ir kamerinės sudėties ansamblių su Klaipėdos ir visos Lietuvos puikiausiais atlikėjais. „Muzikinio kelto“ gidu, supažindinsiančiu su Klaipėdos mitologija, istorija ir svarbiausiais pakrantės objektais, sutiko tapti tiek pat žymus kiek ir šmaikštus muzikologas Viktoras Gerulaitis.
Puikiai nusiteikę svečiai iš kelto inauguracijos nuskubėjo į Muzikinį teatrą. O ten jų laukė išskirtinio meistriškumo reikalaujantis, XX teatro sezoną užbaigiantis koncertas. Dirigento Ilmars Harijs Lapinscho vedami, „Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro“ muzikantai griežė itin pakiliai, virtuoziškumą demonstruodami Richardo Strausso valsų siuitoje iš operos „Rožės kavalierius“. Richardo Wagnerio gimtadieniui Asta Krikščiūnaitė atliko „5 dainas Matildos Wesendonck žodžiais“, o Edvardo Griego 100-osios mirties metinės paminėtos fragmentais iš siuitos „Peras Giuntas“.
Renginiuose apsilankę vokiečių turistai niekaip negalėjo atsistebėti, kad tokią puikią ir įvairią muziką atliko jiems provincija atrodžiusio miesto muzikai. „Klaipėda – ne provincija Europos sąjungoje, tai – visavertis aukštos kultūros miestas!“, – dalijosi įspūdžiais svečiai su teatro vadove.
Klaipėdos muzikinio teatro informacija