Trečiadienį pirmosios aštuonios Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos atkrintamosiose varžybose pradėjo kovą dėl Stenlio taurės.

Ilgiausiai truko Vakarų konferencijos rungtynės Vankuveryje, kur vietos "Canucks" klubas tik ketvirtojo pratęsimo pabaigoje įmušė pergalingą įvartį ir 5:4 (1:1, 2:1, 1:2, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0) palaužė Dalaso "Stars" ekipos pasipriešinimą.

Pergalingą įvartį 19-ąją ketvirtojo pratęsimo minutę (138:06) įmušė Henrikas Sendinas, o susitikimo didvyriu tapo šeimininkų komandos vartininkas Roberto Luongo, kuris debiutuodamas atkrintamosiose varžybose atrėmė net 72 varžovų smūgius ir tik vienu mažiau nusileido rekordininkui Kelly`ui Hrudey, kuris 1987 metais atkrintamųjų varžybų rungtynėse atrėmė 73 priešininkų smūgius.

Susitikimas Vankuveryje tapo šeštuoju pagal trukmę lygos istorijoje, o ilgiausiai nugalėtoją aiškinosi Monrealio "Canadiens" ir Detroito "Red Wings" komandos, kurios 1971-aisiais stipriausią išsiaiškino tik šeštojo pratęsimo pabaigoje.

Dviejų pratęsimų prireikė ir kitame Vakarų konferencijos susitikime, kur San Chosė "Sharks" ledo ritulininkai svečiuose 5:4 (1:0, 3:0, 0:2, 0:0, 1:0) įveikė Nešvilio "Predators" komandą.

Šiose rungtynėse Patrickas Rissmilleris pergalingą įvartį įmušė įpusėjus (88:14) antrajam pratęsimui ir padėjo "Sharks" iškovoti vienintelę pergalę varžovų aikštėje.

Trečiosiose Vakarų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse trečiadienį Anahaimo "Ducks" klubas savo aikštėje 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) įveikė Minesotos "Wild" ekipą.

Vienintelėse Rytų konferencijos rungtynėse Otavos "Senators" ledo ritulininkai namuose 6:3 (2:0, 1:1, 3:2) nugalėjo Pitsbergo "Penguins" komandą.

Visos pergales trečiadienį iškovojusios ekipos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0.