• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Netvarka skirtingose namų vietose išduoda charaktero ypatybes

Pasak psichologės Sally Augustin, ne tik pati netvarka, bet ir konkrečios namų vietos, kur ši kaupiasi, daug pasako apie jūsų asmenybę ir gyvenimo būdą.

Pasak psichologės Sally Augustin, ne tik pati netvarka, bet ir konkrečios namų vietos, kur ši kaupiasi, daug pasako apie jūsų asmenybę ir gyvenimo būdą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netvarkos vieta: prieškambaris

Jūs tikriausiai... ekstravertė Prieškambarį dažniausiai sujaukia ne vietoje padėti asmeniniai daiktai (nuotraukos, plaukų segtukai, čekiai, nuolaidų kortelės, kosmetika ir panašiai). Taigi, bet kas, vos įžengęs į jūsų namus, gali nemažai pasakyti apie šeimininkę: įpročius, pirkinius, pomėgius. Jei prieškambaryje susikaupusi netvarka jums netrukdo, vadinasi, esate ekstravertė, kuri nebijo atskleisti savo asmenybės kiekvienam užklydusiam svečiui. Be to, išdėlioti asmeniniai daiktai pažymi teritoriją, kad jums patinka visur jaustis šeimininke.

REKLAMA

Ką daryti? Būti ekstraverte – tikrai nėra blogai. Tačiau jei nesugebate susitvarkyti teritorijos, kurią akivaizdžiai mato net ir atsitiktinai užsukęs svečias, veikiausiai jums stinga laiko savo poreikiams, todėl šį aspektą būtinai įtraukite į darbotvarkę. Įpraskite susitvarkyti viršutinius rūbus, tvarkingai juos sukabinti tik grįžusi, neatidėlioti to vėlesniam laikui, kai pailsėsite ar atliksite kitus namų ruošos darbus. Stenkitės daugiau nenumesti asmeninių daiktų, kur papuola. Nors džiaugiatės apsilankančiais svečiais, pasistenkite, kad ir prieškambaris juos džiugintų, o ne glumintų.

REKLAMA
REKLAMA

Netvarkos vieta: svetainė arba gyvenamasis kambarys

Jūs tikriausiai... įsitempusi Suversti kambariai kelia įtampą. Jūsų žvilgsnis nuolat mato tai, kas suversta, negražu. Kai šalia išmėtyta daug daiktų, žvilgsnis, o kartu ir nervų sistema, nepailsi. Bet daiktai – tai asmenybės tąsa: kai pakankamai jais rūpinatės, parodote, kad jums stinga savigarbos. Ne veltui netvarka gyvenamajame kambaryje dažniausiai atsiranda, kai namuose auga mažylis, šeimai stinga pinigų, kitais sudėtingesniais periodais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti? Gyvenamasis kambarys turėtų būti vieta, kur dažniausiai susiburia visi šeimos nariai, todėl nepaprastai svarbu surasti čia nuolat atkeliaujantiems daiktams tinkamas vietas. Pasirūpinkite, kad namuose netrūktų dekoratyvinių dėžių, patikimai saugančių daiktus, atsidarančių suolelių. Kuo labiau sujauktas šis kambarys, tuo daugiau streso ir įtampos namuose. Todėl geriau skirti laiko šiai zonai sutvarkyti, nei vėliau ilgai kovoti dėl tarpusavio nesutarimų.

REKLAMA

Netvarkos vieta: valgomasis

Jūs tikriausiai... drovi

Netvarka valgomajame parodo, kad vengiate šios vietos. Tam turite savų priežasčių. Galbūt turėjote negatyvios patirties, susijusios su valgymo procesu. Galbūt namuose prie stalo jus pernelyg primygtinai klausinėdavo apie gaunamus pažymius? O gal jūsų šeimos nariai emocingi ir prie stalo nuolat pykstasi? Gali būti, kad netvarka į valgomąjį įsisuka ir dėl to, jog pradėjote laikytis naujos dietos, o kol organizmas pripras, norite tiesiog atsiriboti nuo to, kas susiję su valgymu.

REKLAMA

Ką daryti? Pasikvieskite pietums svečių – tai bene efektyviausia paskata greitai sutvarkyti stalą, prie kurio juos sodinsite. Nebūtina ruošti karštų patiekalų, užteks kavos bei saldainių. Atsiminkite, kad tvarkingas valgomasis leis jums labiau atsipalaiduoti. Jūsų drovumas – padarinys to, kad nesijaučiate gerai viduje, esate kupina vidinių prieštaravimų ir nepasitikėjimo savimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netvarkos vieta: virtuvė

Jūs tikriausiai... ieškote nuotykių

Jei jūsų virtuvės problema – visur besimėtantys žurnalai ir knygos su receptais ar neįprasti, retai naudojami virtuvės rakandai, padėti matomose vietose, veikiausiai esate eksperimentams ir nuotykiams atviras žmogus, noriai tyrinėjantis savo aplinką, nebijantis ją savaip organizuoti ir keisti. Bijote nusistovėjusios rutinos ir stengiatės kaip galėdama paįvairinti savo kasdienybę.

REKLAMA

Ką daryti? Neslopinkite savo troškimo patirti, išbandyti dalykus. Net ir naujas prieskonių derinys ar kas nors netikėto iš močiutės receptų knygos gali kasdienybei suteikti sodresnių spalvų. Tačiau jums tikrai ne pro šalį būtų susisteminti virtuvėje esančius daiktus ir sudėlioti juos pagal naudojimo dažnumą: tai, ką naudojate retai, patraukite nuo akių, tegul laukia savo valandos spintelės gilumoje. O reikalingus ir dažniau naudojamus daiktus pasidėkite taip, kad nuolat būtų po ranka.

REKLAMA

Netvarkos vieta: miegamasis arba vonia

Jūs tikriausiai... jaučiatės nesaugi

Miegamasis ir vonia – tai tarsi vidinė gyvenimo šventovė, privačiausia namų erdvė, kurioje bene labiausiai jaučiatės savimi, be kaukių, tokia, kokia esate iš tikrųjų. Netvarka šioje erdvėje parodo, kad vis dar ieškote savęs, nesate tikra, ar einate teisingu keliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką daryti? Sunku jaustis saugiai, kai kambariai, kuriuos paskutinius matote prieš užmigdama, ir pirmieji, kuriuos išvystate vos prabudusi, – sujaukti. Paprastai miegamajame susikaupia žurnalai, knygos, drabužiai. Ir jei visa tai jūsų kelyje atsiranda vos tik išlipus iš lovos, savaime suprantama, kad palikdama namus nesijaučiate pasirengusi užkariauti pasaulį ar bent jau mažą jo dalelę. Todėl pasistenkite miegamajame efektyviau išnaudoti daiktų saugojimo erdvę. Ribokite ir čia patenkančių knygų bei žurnalų kiekį: kol senieji neperskaityti, neneškite naujų. Iš vonios kuo greičiau išmeskite pasenusią kosmetiką, rečiau naudojamus daiktus ir priemones (pvz., maudymosi kepurėlę, kremą nuo saulės, kelioninius dantų šepetėlius ir panašiai), sudėkite viską į uždarą dėžę. Sukurkite šalia savęs tokią erdvę, kurioje jaustumėtės geriausiai.

Parengė Laura Mureikaitė

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų