• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lapkričio mėnesį kino teatruose pasirodysiančios kriminalinės komedijos „Kunigo naudą velniai gaudo“ scenaristų gretose – netikėtos pavardės. Naująjį kino filmo scenarijų rašė buvęs krepšininkas, dabar kino ir televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys. Kartu su juo – jauna ir perspektyvi scenaristė Justina Dirsė.

Lapkričio mėnesį kino teatruose pasirodysiančios kriminalinės komedijos „Kunigo naudą velniai gaudo“ scenaristų gretose – netikėtos pavardės. Naująjį kino filmo scenarijų rašė buvęs krepšininkas, dabar kino ir televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys. Kartu su juo – jauna ir perspektyvi scenaristė Justina Dirsė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sukūrė kelias dešimtis scenarijų televizijai

Kriminalinė komedija bus pirmasis R. Skaisgirio kurtas kino scenarijus. R. Skaisgirys nesikuklindamas sako, jog yra sukūręs ar sumanęs ne vieną dešimtį scenarijų televizijos serialams ir įvairiems projektams. O dabar prodiuseris džiaugiasi subrendęs kinui.

REKLAMA

„Su kinu, žinoma, yra kiek sunkiau. Serialuose istorija vystosi daugybėje serijų, o štai kine turi mažiau nei dvi valandas. Nėra lengva koncentruotai, įdomiai ir įtraukiančiai papasakoti istoriją“,- pasakoja R.Skaisgirys.

Paklaustas, kokia yra pagrindinė šio filmo žinutė žiūrovui, lietuviškų serialų ir laidų prodiuseris R. Skaisgirys paaiškino: „Iš pirmo žvilgsnio gal taip ir neatrodys, bet pagrindinė žinutė yra ta, kad net ir pačiose kvailiausiose, sunkiausiose situacijose, nereiktų užmiršti, kad visgi pirmiausia, mes esame žmonės. Savyje reikia atrasti žmogiškumo. Ir, kad ir kaip juokingai daug kam tai skamba iš mano lūpų – ne viskas matuojama tik pinigais“.

REKLAMA
REKLAMA

Įkvėpimas kuriant scenarijus

Rolando kolegė, scenaristė bei „Videometros“ viešųjų ryšių specialistė Justina Dirsė teigia, jog įkvėpimo rašyti scenarijams semiasi iš gyvenimo: „Dažnai būna labai juokingų ir neįtikėtinų situacijų, kurios pavirsta scenarijais ar knygomis. Todėl, kad ir kaip banalu būtų, sakau: idėjos ateina iš kasdienybės ir gyvenimiškos patirties. Kartais geros, kartais blogos patirties. Žinoma, įkvėpimą ne retai suteikia tos pačios knygos, kelionės ar draugų pasakoti nuotykiai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas žmones masina eiti į kino teatrus? Klausimas paprastas, tačiau atsakymo, panašu, dar niekas nerado. Justina pripažino, kad recepto, kaip sudominti žiūrovus, nėra. Geriausiu atveju, tik kelios gairės.

„Žiūrovas yra įnoringas padaras, kuris kine tikisi patirti nuotykius, kurių gyvenimas jam pagailėjo. Arba atvirkščiai – tai, ko išgyventi savo skūra visai nesinorėtų. Negalima generalizuoti, kas būtent jam yra šie dalykai. Aišku viena – scenaristas turi parašyti istoriją, kuri būtų įtikinamai „užlankstyta“ ir turėtų netikėtų posūkių“, - sakė J. Dirsė.

REKLAMA

Sėkmingam scenarijui, pripažįsta ji, reikalingas ne vienas geras scenaristas. J. Dirsė tikino, kad du scenaristai – beveik būtinybė.: „Geras scenaristas yra labiau mitologinė būtybė nei egzistuoja iš tiesų, - juokiasi ji. – Dažniausiai geri scenaristai iš tiesų yra gera komanda, kurią sudaro kaip minimum 2 žmonės. Man pasisekė, kad pirmasis mano kino scenarijus yra sukurtas kartu su Rolandu. Nors jam, kiek žinau, tai irgi debiutas kine, skirtumas tas, kad jis jau parašė ne vieną dešimtį TV serialų scenarijų“.

REKLAMA

Aktuali problema Lietuvoje

R. Skaisgirys ir J. Dirsė filmo „Kunigo naudą velniai gaudo“ scenarijų rašė to paties pavadinimo Žemaitės apsakymo motyvais. Scenaristė pripažįsta, kad atsigręžti į šią praeities istoriją nusprendė Rolandas.

„Būčiau kvėša, jei dirbdama „Videometroje“, Lietuvos serialų kalvės širdyje, nenorėčiau būti šio veiksmo dalimi. Žinoma, moterys dažniausiai trokšta būti aktorėmis, bet aš tenorėjau rašyti scenarijus. Viena dieną, tarsi iš giedro dangaus, Rolandas pasakė man: „Tu su manimi rašysi filmo scenarijų“. Nereikia net sakyti, kad tai išgirdus teko atsisėsti ir „pavirškinti“. Rolandas, prisimenu, tada išdėstė mintį, apie ką tas scenarijus galimai bus. Kol prisiruošėme jį rašyti liko tik, o motyvai pasikeitė gal kelis kartus. Ilgų debatų metu nusprendėme – reikia antram gyvenimui prikleti Žemaitės apysaką“, - pasakojo J. Dirsė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Justina patikina, kad dar ir dabar sulaukia klausimų, ar nebus ši istorija morališkai pasenusi. Visiems skeptikams ji nesidrovėdama atkerta: „Juokaujate?“.

„Žemaitę, kaip ir kiekvienas, skaičiau dar mokykloje. Privaloma literatūra, suprantate, nebuvo kaip nuo jos pabėgt. Tais laikais man ji visiškai nepatiko. Antrą kartą paėmusi jos apsakymų rinkinį į rankas aš giliai atsidusau ir pagalvojau sau: „Valios ugdymo valandėlė“. Mano didžiam nustebimui, įvyko priešingai. Skaitydama aš kartais net kvatojau balsu. Pasirodo, Žemaitė rašydama atvirai sarkastiškai šmaikštavo. To aš iš jos tiesiog nesitikėjau. Jos aprašoma istorija, moralinės vertybės, personažų elgsena yra beveik nenutolusi nuo šių dienų. Trumpiau tariant, susiklosčius teisingoms aplinkybėms, visi užriečia nagus į save. Ir taip per amžius“, - paaiškino viena iš filmo scenaristų Justina.

REKLAMA

Nuotykiai šiuolaikiniame kaime

Kriminalinė komedija „Kunigo naudą velniai gaudo“ jau šių metų pabaigoje kino teatro žiūrovus žada nustebinti linksma ir įtraukiančia istorija. Ji nukels į vieną šiuolaikinį, jaukų, šienu kvepiantį, tačiau jau šiuolaikinį kaimą.

REKLAMA

Persekiojamas įtartinos reputacijos verslininko Aleksandro į gimtą kaimą atklysta pagrindinis filmo herojus Remigutis. Čia jo laukia ir senmerge paniškai bijanti tapti mylimoji, ir mirštantis tėvas. Kaip tik tuo metu, po tragiškos vietos klebono žūties, kaime prasideda tikras kriminalas – per gyvenimą sukauptas dvasininko turtas tampa visų miestelėnų taikiniu. Užverda begėdiškos, tačiau itin komiškos kunigo turtų dalybos, tačiau niekas nežino, kur prieš mirtį klebonas paslėpė pinigus...

Ką prisidirbo Remigutis, kad mafijozai taip trokšta jį pribaigti? Kur slypi klebono sukrauti turtai? Ar išdegs visų planai pasipelnyti? Kas šioje istorijoje išloš, o kas liks nieko nepešęs? Filmo kūrėjai teigia, jog juoktis iki ašarų priversianti kriminalinė komedija „Kunigo naudą velniai gaudo“, įkvėpta to paties pavadinimo Žemaitės apsakymo, parodys, ne tik koks gražus yra šių dienų kaimas, kiek nuotykių jame vyksta, bet ir tai, kad amžinos vertybės visuomet yra ir bus. Nesvarbu, ar tu gyveni 2015 m., ar 1903 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų