Panevėžio Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas sakė, kad L. Skrebė – vienas iš Panevėžio krašto fotografijos pradininkų.
„Lingino visas gyvenimas buvo susietas su fotografijos menu. Jis buvo labai aktyvus ir stengėsi dalyvauti bene visose parodose, kurios buvo organizuotos Fotografijos galerijoje. Lionginas buvo meno žmogus ir mokėjo perteikti emocijas. Drąsiai galiu sakyti jis buvo Žmogus iš didžiosios raidės. Komentuoti labai sudėtinga, nes žinios apie mirtį visada nuteikia liūdnai“, – kalbėjo E. Žukauskas.
Fotomenininkė ir buvusi Fotografijos galerijos vadovė Marija Šileikaitė-Čičirkienė prisipažino, kad apie Lionginą galinti pasakyti tik gerus žodžius.
„Išskirtinai geras, puikus ir supratingas žmogus. Jis buvo labai taktiškas ir niekada neįžeisdavo. Lionginas buvo geras kūrėjas. Jo gyvenimas buvo kupinas fotografijos, o svarbiausiai – įkūrė Fotografijos mėgėjų klubą, kuri vėliau peraugo į Fotografijos galeriją. Labai liūdna žinia ir nesitiki, kad nebėra Liongino“, – skausmingai tarė atsisveikinimo žodžius M. Šileikaitė-Čičirkienė.
Lionginas Skrebė fotografija susidomėjo studijų metu Kaune, būdamas 21-erių. Draugo dovanotu fotoaparatu „Smena“ fotografavo Lėvens pakrantes ir tėviškės apylinkių peizažus, fakultete surengė pirmąją savo darbų parodą.
Vėliau, dirbdamas Panevėžyje, sukūrė žymiausius savo ciklus „Darbas“, „Jaunystė“, „Vaikystė“, „Branda“, „Senatvė“ ir kitus. Nuo 1960 metų dalyvavo žurnalistų sąjungos rengiamose parodose. Už Lietuvos ribų darbai eksponuoti parodose Maskvoje bei Leningrade (Rusijoje), taip pat Gabrove (Bulgarija), 17-oje tarptautinėje bienalėje „Jumoras ir satyra mene“.
2007 m. Panevėžio miesto Dailės galerijoje surengė savo jubiliejinę parodą „Laikas visagalis“.
2017 m. birželio mėnesį Panevėžio miesto fotografijos galerijoje vyko Liongino Skrebės fotografijų parodos „80 gyvenimo mylių“ pristatymas. Parodos pavadinimas „80 gyvenimo mylių“ – tai visų pirma nuoroda į nueitą gyvenimo kelią, simboliškai metus skaičiuojant myliomis.