Vis daugiau net ir prašmatnių viešbučių nesugeba atsikratyti blakių. Problema paplitusi visose šalyse – apie įkandimus praneša tiek Londono, tiek Niujorko, tiek Turkijos, tiek Ispanijos lankytojai.
Remiantis Didžiosios Britanijos specialistų duomenimis, šioje šalyje 2010-ųjų sausio – birželio mėnesio dezinfekcijos tarnybų paslaugų prireikė 24 proc. kartų daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Specialistų teigimu, problema opi, mat blakės lengvai „įsikrausto“ į lagaminus ir taip keliauja iš šalies į šalį, iš viešbučio į jūsų namus.
Kaip jas pastebėti? Blakės – ovalūs, rudi 4-5 mm. ilgio vabalai. Kadangi jos „naktinėja“, dieną jų išvysti beveik neįmanoma. Tačiau patikrinkite čiužinio kraštus, tarpelius tarp grindų ar įtrūkimus sienose – čia jie laukia iki saulėlydžio. Blakių buvimą išduoda ir specifinis salsvas kvapas, juodos, trupinių dydžio išmatos, pamesti kiautai.
Blakės – nepavojingi vabzdžiai, tačiau jos maitinasi krauju, o jų įgėlimo vietose susiformuoja raudoni, niežtintys gūzeliai, tad neretai jie supainiojami su uodo įgėlimu. Juos atskirti padės tai, kad blakių įkandimai išsidėstę vienoje linijoje, tuo tarpų uodų – visiškai atsitiktine tvarka.
Ką daryti, jei kambarys užkrėstas? Aptikus blakių, reikėtų keisti ne kambarį, o viešbutį. Šie parazitai negyvena vonioje, tad čia sukraukite savo lagaminą, kol tvarkysite formalumus. Jei jums įgėlė – blakių galite parsivežti ir namo. Tad tik grįžę iškraukite lagaminą garaže ar sode, visus rūbus išskalbkite aukštesnėje nei 60 laispnių temperatūroje, ar išvalykite cheminiu būdu.