Prasidėjus karštiems orams, nieko nėra maloniau už gaivaus arbūzo kąsnį. Daugelis mūsų būtinai išrenka vaisių sėklas, kad netrukdytų skoniui. Kai kurie netgi parduotuvėse perka smulkinto arbūzo gabalėlius be sėklų.
Bet ar žinojote, kad darote didelę nuodėmę, išmesdami sėklas ir mėgaudamiesi tik mėsingais kąsneliais? Taip, arbūzo sėklos yra gausus baltymų ir vitaminų šaltinis. Ir tai dar ne viskas. Mažos jo sėklytės pilnos daugybės maistingų elementų, tokių kaip omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių, magnio, cinko, vario ir kalio. Taigi didelė vaisiaus maistinės vertės dalis yra sėklose, rašo ndtv.com.
Naudinga odai
Jei norite švytinčios odos, susidraugaukite su arbūzų sėklomis. Skrudintos arbūzo sėklos gali padėti sumažinti spuogus ir sulėtinti senėjimą. Dėl magnio kiekio jis gali padėti pagerinti bendrą odos išvaizdą, o reguliariai naudojant, oda nebus blausi. Dėl savo drėkinamųjų savybių arbūzo sėklos gali būti naudojamas odos ligoms, tokioms kaip egzema, gydyti.
Stiprina plaukus
Arbūzų sėklos naudingos ne tik jūsų odai, bet ir plaukams. Jos yra puikus baltymų, geležies, magnio ir cinko šaltinis, todėl skatina augimą ir stiprina jūsų plaukus. Sėklose taip pat yra mangano, kuris padeda išvengti plaukų slinkimo ir sumažina jiems daromą žalą, o varis suteikia plaukams sveiką švytėjimą ir šilkinį glotnumą.
Nauda širdžiai
Arbūzų sėklos yra puikus mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių, padedančių apsisaugoti nuo insulto ir širdies priepuolio, šaltinis. Minėtos rūgštys veikia kaip antioksidantas ir priešuždegiminė medžiaga, o tai sveikos širdies pagrindas. Sėklose esantis magnis padeda reguliuoti kraujospūdį, o geležis užtikrina tinkamą deguonies tiekimą įvairioms kūno dalims.
Reguliuoja cukrų kraujuje
Arbūzų sėklos − vitaminų A, C ir B-6 šaltinis. Šie vitaminai vaidina svarbų vaidmenį, valdant cukraus kiekio kraujuje svyravimus ir gydant 2 tipo cukrinį diabetą. Sėklose esantis magnis prisideda prie angliavandenių apykaitos reguliavimo. Angliavandeniai daro tiesioginę įtaką cukraus kiekiui kraujuje.