Rugsėjo 18 d. (šeštadienį) 19–21 val. Neries krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto Vilniaus etninės kultūros centras rengia Rudens lygiadieniui bei Gedimino šventei skirtą ugnies ir muzikos misteriją „Lopšinės Vilniui“.
Vilniaus miesto moksleiviai ir studentai Neries krantinėje iš žvakių „išaus“ dailininkės Julijos Ikamaitės sukomponuotą šimtaraštę juostą.
Tautinė juosta lietuvių liaudies kostiume turi ypatingą prasmę. Ji išsiskiria maginių funkcijų ir prasminių elementų gausa. Tai sakrališkiausias, vienas archaiškiausių ir turtingiausiai mitologiniais simboliais-ornamentais dekoruotų aprangos elementų. Juosta lietuvių etninėje kultūroje – labai šventas, netgi magiškas atributas. Buvo tikima, kad ji gali apsaugoti nuo blogio ir simbolizuoja Jungtį, Meilę, Ryšį, Vienybę, o taip pat ir kosmoso harmoniją. Juosta – tai mitologinio tilto atitikmuo, mandalos, ikonos analogas. Ji buvo dovana žmonėms ir auka anapus esančioms mitinio pasaulio būtybėms.
Taip pat renginio metu Nerimi atplauks septynios šviečiančios skulptorių Mindaugo Aliuko, Daumanto Kučo, Aušros Jasiukevičiūtės, Vytenio Buroko ir Audriaus Macijausko bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivių sukurtos skulptūros, su ugnimi šoks Vilniaus fakyrų klubo „Ugnies ženklai“ nariai. Renginio muzikinę kompoziciją kurs Gediminas Žilys ir Andrius Rugys.
„Lopšinės Vilniui“ – Gedimino šventės renginių dalis.