Socialiniame tinkle „Facebook“ Aplinkos apsaugos departamentas pasidalijo žinia, jog šiuo metu galima priduoti elektronines atliekas nemokamai.
„Vis dar namuose laikote jau seniai nebenaudojamą mobilųjį telefoną ar radijo imtuvą? Ieškote kur padėti ar išmesti šiuos daiktus? Neapsikraukite – priduokite šias atliekas nemokamai. Visą svarbiausią informaciją, kur priduoti nereikalingas elektronines ar buitines atliekas, rasite mūsų parengtoje atmintinėje – https://t.ly/elektronikos-atliekos
Elektroninės atliekos vertinamos kaip pavojingosios, nes šiuose prietaisuose, priklausomai nuo to, kokia tai elektroninės įrangos atlieka, visada yra pavojingųjų medžiagų, galinčių laisvai išsiskirti ir patekti į aplinką. Kai kurios pavojingosios medžiagos išsiskiria negreitai, bet per tam tikrą laiką vis tiek pasiekia dirvožemį ir gruntinį vandenį ir teršia paviršinius vandens telkinius. Taip pat gali lengvai kilti gaisras.
Svarbu! Pažeistos elektroninių prietaisų baterijos gali greitai užsiliepsnoti, todėl svarbu būti atsargiems. Jei pastebite, kad baterija kaista, išsipūtė, arba jos korpusas yra pažeistas, geriausia būtų nedelsiant nustoti naudoti prietaisą ir bateriją saugiai priduoti, nekaupti jų namuose. Taip pat jokiu būdu nemesti baterijų į buitinių atliekų konteinerius“, – įraše rašė jie.
Pridavimo vietos
Jie taip pat pasidalijo vietų sąrašu, kuriose galima šias elektronines atliekas priduoti nemokamai.
„Sugedusią, seną elektroninę ar buitinę techniką (mobilųjį telefoną, radijo imtuvą, skalbyklę, džiovyklę, indaplovę, viryklę, orkaitę, šaldytuvą ir kitą) galima NEMOKAMAI priduoti:
- Prekybos vietose, kuriose pardavinėjama tos pačios rūšties buitinė ar elektronikos technika.
- Galite nemokamai užsisakyti buitinės technikos ir kitų elektros ir elektronikos įrangos atliekų išvežimo iš namų paslaugą.
- Galima nemokamai priduoti gamintojų ir importuotojų ar organizacijų įrengtose buitinės technikos atliekų priėmimo vietose, pvz., „EEPA“ arba „Elektronikos gamintojų ar importuotojų organizacijos“ įrengtose surinkimo vietose.
- Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse.
- Savivaldybės turi užtikrinti didelių gabaritų atliekų, įskaitant pavojingąsias, surinkimą iš gyventojų apvažiuojant ne mažiau, kap du kartus per metus neimant papildomo mokesčio, išskyrus nustatytą vietinę rinkliavą. Daugiau informacijos – savivaldybėse.
- Sugedusią, nebetinkamą naudoti buitinę ir elektronikos techniką galite priduoti atliekas tvarkančioms įmonėms (paslauga gali būti mokama). Patikrinti, ar atliekų tvarkytojas legalus galite Atliekų tvarkytojų valstybės registre gpais.eu.“