„Kazachstane šalies mastu išjungtas interneto ryšys – po mobiliojo interneto ryšio sutrikimų ir dalinių apribojimų ankstesnę dieną“, – per „Twitter“ parašė grupė „NetBlocks“.
„Šis incidentas tikriausiai smarkiai apribos pastangas nušviesti stiprėjančius protestus prieš vyriausybę“, – sakoma pranešime.
Tuo metu naujienų agentūros „Interfax“ korespondentai sakė, kad trečiadienį internetas ir telefono ryšys buvo išjungtas sostinėje Nur Sultane ir didžiausiame šalies mieste Almatoje.
Pasak jų, ryšys buvo išjungtas apie 17 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku – neveikė nei internetas, nei miesto telefonai.
Protestai dėl staigaus suskystintų gamtinių dujų pabranginimo pirmiausiai prasidėjo sekmadienį vakarinėje Mangystau srityje. Vėliau masiniai neramumai apėmė visą šalį; demonstrantai kelia ekonominius ir politinius reikalavimus.
Antradienį ir trečiadienį Almatoje vyko protestuotojų ir policijos susirėmimai, per kurios buvo sužeista žmonių. Šimtai demonstrantų buvo sulaikyti.
Šalies prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas (Kasymas-Žomartas Tokajevas) Almatoje bei Almatos ir Mangystau regionuose iki sausio 19 dienos įvedė nepaprastąją padėtį ir komendanto valandą, galiojančią nuo 23 val. iki 7 valandos.
Trečiadienio rytą prezidentas priėmė šalies vyriausybės atsistatydinimą.
Vėliau trečiadienį K.-J. Tokayevas pasirašė įsaką dėl nepaprastosios padėties įvedimo sostinėje Nur Sultane.
K.-J. Tokayevas į valdžią atėjo 2019 metais, tapęs rūpestingai parinktu beveik tris dešimtmečius Kazachstanui vadovavusio N. Nazarbayevo, artimo Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininko, įpėdiniu.
Tačiau 81-erių N. Nazarbayevas išlaiko šalies kontrolę būdamas Saugumo tarybos pirmininku ir „Tautos lyderiu“ – tai konstitucinis vaidmuo, suteikiantis jam unikalių politikos formavimo privilegijų ir imunitetą nuo baudžiamojo persekiojimo.