O štai viena moteris – ne tik trijų vaikų mama, bet ir avantiūristė. Ji dar praėjusiais metais už savo parduodamus pjaustytus vaisius leido atsiskaityti būtent šia kriptovaliuta. Tai buvo „Bitcoin Beach“ eksperimento dalis, kuriuo siekiama, kad miestas pirmautų bitkonų rinkoje.
„Mes stengiamės sukurti naują ekonomiką. Ne visi turi prieigą prie banko sąskaitos, tad sukūrėme bitkoiną. Šią valiutą lengva perkelti, naudoti. Galų gale, tai yra mainų būdas“, – sako projekto vadovas Jorge Velenzuela.
Džiaugiasi ir vietos verslininkė Rozana Valles: „Kai pradėjau priimti bitkoinus, turėjau 10 dolerių. Tada jų vertė pasiekė 15 dolerių. Pamačiusi, kad vertė pakilo, apsidžiaugiau, kad turiu pelno. Ir ėmiau labiau savimi pasitikėti.“
O ir sąlygos štai taip atsiskaitinėti – labai palankios. Mat šalies Kongresas praėjusią savaitę priėmė kriptovaliutą kaip teisėtą atsiskaitymo priemonę. Tiesa, bitkoinų naudojimas šiame mieste vis dar ribotas. Tiesa, interneto ryšys El Zonte kaime – labai nevienodas.
Anot „Microsoft“ ir kitų tarptautinių pasaulio kompanijų, Salvadoras turi antrą mažiausią prieinamumą prie interneto iš 20-ies Lotynų Amerikos ir Karibų jūros šalių.
Tačiau nepaisant to, projekto iniciatoriai nusiteikę ryžtingai – kasmet į El Zonte suplūsta būriai turistų, norinčių taip pačiuožinėti bangomis. Tikimasi, kad būtent turistai ir padės „Bitcoin Beach“ projektui įsisukti. Teigiami rezultatai matomi jau dabar – kaimo gyventojai gali taupyti, investuoti ir gauti pelno mieste, kuriame nėra jokių bankų skyrių.