Pinigų taupymo specialistas Richard‘as Price‘as sako, kad dažnai atvykę apsipirkti pakliūvame į prekybos centro sukurtus spąstus.
Dalindamasis patarimais, kaip sutaupyti pinigų, vyras atskleidė ir kelias dažniausiai naudojamas prekybos centrų gudrybes, kurios mus visus priverčia pirkti daugiau nei planuojame, rašoma mirror.co.uk.
Štai kelios gudrybės
Pirmasis dalykas, kuris nuteikia pirkėją įsigyti kuo daugiau prekių, anot specialisto, yra tas, kad vos tik įėjus į parduotuvę, dažnai pirkėjus pasitinka malonus vaizdas arba kvapas. Richard‘as teigia, kad neretai atvykę apsipirkti pirmiausiai išvysime gėles arba užuosime kvapnias bandeles:
„Tai suaktyvina pirkėjų seilių liaukas, kas vėliau nuteikia pasiduoti impulsyviems pirkiniams. Mano patarimas – prieš vykstant apsipirkti būti pavalgius, kad jūsų alkanas kūnas nenorėtų visko pirkti tai, ką mato akys.“
Taip pat, pasak jo, dažnai vaikštant po prekybos centrą, žmonės nepastebi, kad grojanti muzika yra lėta, sukurianti raminančią aplinką ir tarsi skubėjimo niekur atmosferą. „Tai priverčia pirkėjus parduotuvėje užtrukti ilgiau“, – priduria jis.
Dar vienas dalykas – dažnai prekybos centruose brangesnės prekės ir jų kainos yra išdėliotos akių lygyje. Specialistas siūlo atkreipti dėmesį į apatines prekių lentynas: „Nustebsite pamatę, kad dažnu atveju lentynų apačioje yra sudėti pigesni, mažesnį antkainį turintys produktai.“
Kad atvykus į parduotuvę nereikėtų blaškytis ir pirkti tai, ko iš tiesų nereikia, R. Price‘as siūlo iš anksto susidaryti reikiamų produktų ar daiktų sąrašą. Taip pat jis ragina atkreipti dėmesį ir į tai, kas dažnai būna padėta šalia kasų:
„Tikiu, kad laukiant eilėje, kol susimokėsite už prekes, dažnai akis užkliūva už sukrautų įvairių skanumynų, šokoladų. Pabandykite jiems atsispirti, o jeigu nepavyksta, stenkitės apsipirkti savitarnos kasose.“
Be to, specialistas pataria nepasigauti ir ant dar vieno prekybos centrų triuko – iš anksto supjaustytų vaisių. Anot jo, gražiai supjaustyti ir įpakuoti vaisiai vilioja pirkėją, tačiau dažnai jie būna gerokai brangesni.
„Norėdami įsigyti iš anksto paruoštą produkciją verčiau prieš tai patikrinkite, koks yra prekių kainų skirtumas“, – pataria jis.