Šį savaitgalį Lietuvoje įvedamas vadinamasis vasaros laikas. Trečią valandą nakties iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžių rodykles reikės pasukti vieną valandą pirmyn.
Miegosime valanda trumpiau, o dienomis bus ilgiau šviesu. Vasaros laikas galios iki spalio pabaigos.
Teigiama, kad laikrodžio rodyklių sukiojimas leidžia ilgiau naudotis šviesiu paros metu, taupyti elektros energiją, būti darbingesniems. Tačiau medikai tvirtina, kad rodyklių sukiojimo sukeliamo streso neatperka ekonominis efektas. Prisitaikymas prie naujo laiko užtrunka apie porą savaičių.
Pirmą kartą idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima „pailginti“ dieną ir sutaupyti elektros energijos, dar 1784-aisiais iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas. Jo teigimu, žmonės švaisto šviesųjį paros laiką vasaros rytais gulėdami lovoje, o pasukus laikrodžius valanda į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.
Vasaros laikas Lietuvoje kasmet įvedamas nuo 2003-ųjų, tai darysime mažiausiai iki 2016-ųjų. Iki to laiko galios Vyriausybės patvirtinta Europos Sąjungos direktyva dėl sezoninio laiko. Sezoninį laiką turi apie 100 pasaulio valstybių.