Tačiau jei šuo išbaramas praėjus ilgesniam laikui, kai sudraskė jūsų šlepetes ar sugraužė telefoną, šis niekad nesupras, kodėl jo mylimas šeimininkas šitaip ant jo pyksta.
Trejų metų Zara guvi ir energinga mišrūnė. Keturkojo šeimininkė sako, kad šunelis ją moko džiaugtis gyvenimu ir daugiau laiko praleisti lauke. Nors šeimininkė savo augintinį be galo myli, pripažįsta, kad Zara gauna ir pylos, o ją šunelis puikiai prisimena.
O čia penkerių metų kinų kuoduotoji Yupi, kuri, anot šeimininkės, atmintimi tikrai nesiskundžia, o labiausiai bijo susitikti veterinarą.
Na, o Ievos augintinis Čarlis puikiai įsimena komandas, už kurias kaskart gauna po pagyrimą ir be galo mėgstamą skaniuką.
Tad ar kada susimąstėte, kaip jūsų augintinis atsimena tiek daug informacijos, o kurią užmiršta? Pasak kinologės Dainos, šunys turi trumpalaikę, ilgalaikę ir darbinę atmintį. Štai taip Daina su savo keturkoju Vengrijos Mudžiu – vardu Saimonas demonstruoja, kaip šuo prisimena kadaise mokytas komandas. Jų metu gaunama informacija įtvirtinama paskatinimu ar skaniuku. Dauguma mokslininkų sutaria, kad šunys kaupia asociatyvinę patirtį, kuri sukelia tam tikras nuotaikas. Pavyzdžiui, kai šeimininkas pakaso ausį, pilvuką ar atlieka su šuniu mėgstamą komandą, jam tai atmintyje užsifiksuoja kaip maloni emocija.
Na, o štai čia puikiausias įrodymas, kaip šuo reaguoja, pamatęs šeimininką po keletos metų pertraukos. Šuns ilgalaikė atmintis leidžia prisiminti nuotaiką, emocijas ir jas išsaugoti ilgą laiką. Pasak kinologų, keturkojis savo šeimininką prisimins ir po penkerių, ir daugiau metų.
O Vilmos penkerių metų mišrūnė Vudu puikiai prisimena, kokias mąstymo užduotis ši yra išmokusi kartu su savo šeimininke. Tai yra darbinė atmintis, mat už kiekvieną gerai atliktą užduotį Vudu gauna paskatinimą.
Visgi jei keturkojis jums matant drasko baldus, graužia laidus, tuomet sudrausminti jį būtina, kad suprastų, kas yra blogai, o kas ne.
Pasak veterinarų, keturkojai puikiai jaučia visas blogas emocijas ir prisimena tas, kurias jiems patiems teko patirti – ypač veterinaro kabinete.
Tiesa, šuo labai dažnai prisimena tam tikros aplinkos, žmogaus kvapą ar daiktus. Ir būtent kvapai palieka labai ryškų pėdsaką šunų psichologijoje. O tai keturkojui ir leidžia įsiminti gyvenime patirtas situacijas.
Plačiau apie TV3 reportaže