• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį (10.31) į Japoniją atvyko Dalai Lama, šiuo vizitu sukeldamas Kinijos, ištremtąjį Tibeto dvasinį lyderį laikančios "pavojingu separatistu", nepasitenkinimą.

REKLAMA
REKLAMA

Dalai Lama, kuris iš Tibeto pabėgo 1959 metais, kai buvo numalšintas tibetiečių sukilimas prieš komunistinį Kinijos režimą, šiuo metu vadovauja tremtyje Indijoje dirbančiai savo šalies vyriausybei.

REKLAMA

Dalai Lama grupės Japonijos parlamentarų kvietimu šioje valstybėje lankosi jau 12-ąjį kartą.

Kinija, teigianti, kad Tibetas yra neatskiriama jos teritorijos dalis, kaltino Japoniją suteikiant Dalai Lamai "politinę sceną". Pastaruoju metu kai kurios Vakarų vyriausybės, jusdamos Pekino spaudimą, ėmė vengti šio budistų vienuolio vizitų.

REKLAMA
REKLAMA

Japonijos užsienio reikalų ministro pavaduotojo atstovas spaudai Jiro Okuyama (Džiras Okujama) ketvirtadienį teigė, kad Tokijas žino Kinijos nuogąstavimus, tačiau elgsis pagal vidinius Japonijos įstatymus bei taisykles.

"Mes žinome, kad Kinija išreiškė savo susirūpinimą dėl Dalai Lamos vizito į mūsų valstybę, tačiau mes negalime komentuoti, ar šįkart sulaukėme kokio nors tiesioginio įspėjimo iš kinų pusės", - pažymėjo J.Okuyama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Japonijos vyriausybė laikosi tvirtos pozicijos, kad Tibeto statusas yra vidinis Kinijos reikalas", - pridūrė atstovas.

Kinų ir japonų santykiams dažnai trukdo skaudūs Kinijos prisiminimai apie Japonijos karinę okupaciją, o Japonija baiminasi savo milžiniškos kaimynės ekonominio ir diplomatinio spaudimo.

Manoma, kad Dalai Lama, kuris Japonijoje svečiuosis iki lapkričio 11 dienos, daugiausia kalbės religiniais klausimais.

Diskusijoje apie mokslo ir religijos dialogą taip pat dalyvaus Nobelio premijos laureatas fizikas Masatoshi Koshiba (Masatošis Košiba).

"Reuters"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų