Arvydas Anušauskas, svarstant VRK likimą, pareiškė, kad VRK turi būti tokia, kuri efektyviai reaguotų į galimus ir užfiksuotus balsų pirkimus ir iš anksto imtųsi priemonių. Pasak A. Anušausko, VRK su savo įsipareigojimais rinkimų metu nesusitvarkė. „Tai yra mūsų politinės sistemos skaidrinimo klausimas“, – pareiškė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas. Jis reikalavo sustabdyti dabartinės VRK įgaliojimus ir atnaujinti VRK sudėtį.
Jam antrino ir Lietuvos liberalų partijos atstovas Remigijus Šimašius. Jis tvirtino, kad nutarimas paskelbti VRK įgaliojimų sustabdymą negaliojančiu yra visiškai neadekvatus, nes sprendimą sustabdyti įgaliojimus priėmė Konstitucinis Teismas. R. Šimašiaus manymu, komisija su savo įgaliojimais rinkimų metu nesusitvarkė. Jo nuomonei pritarė ir Kęstutis Masiulis, teigęs, kad per šiuos Seimo rinkimus netvarkos buvo labai daug.
„Ne visi vienodai komisijoje balsavo, todėl visus atstatydinti būtų negražu“, – tvirtino Eduardas Šablinskas. „Laukia pakartotiniai rinkimai, pakeitus komisiją, tai būtų tik apsunkinimas. Komisijos keitimas nėra toks skubus reikalas“, – pareiškė E. Šablinskas. Valdančiųjų atstovas Valentinas Bukauskas tvirtino, kad valdantieji turi konkretų planą, kaip reikės reformuoti VRK.
Už Konstitucinio Teismo nutarimo paskelbimą negaliojančiu balsavo 79, prieš – 36 Seimo nariai. 6 susilaikė. Dabartinės sudėties VRK tęs savo darbą.