Nors 10 buvusių Centro sąjungos narių ir atsisakė dalyvauti kuriamo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) Palangos skyriaus veikloje, buvusių Centro, Liberalų bei Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungų atstovų jungimasis į bendrus skyrius, liberalcentristų nuomone, vyksta sklandžiai.
Kelių buvusių Centro sąjungos atstovų sprendimą prisijungti prie Liberalų demokratų partijos LiCS vadovybė nelaiko jungimosi strigimu. Pasak Liberalų ir centro sąjungos sekretoriato, Palangos vicemeras S. Jodka visada palaikė trijų partijų susijungimą, todėl "jo ir kelių bendražygių pasitraukimą LiCS vadovybė laiko asmeniniu sprendimu, siekiant aukštesnių postų kitos partijos struktūrose".
Pasak liberalcentristų sekretoriato, liberalai, centristai ir modernieji krikdemai į vieną partiją susibūrė vedami bendrų įsitikinimų ir panašios ideologijos. Liberalcentristai tvirtina, kad visi 15 partijai atstovaujančių ir bendrai išrinktų savivaldybių merų, kitas vadovaujančias pareigas užimantys arba opozicijoje savivaldybių tarybose esantys asmenys dirba sklandžiai.
Pasak liberalcentristų sekretoriato, buvęs Centro sąjungos Palangos skyrius buvo vienintelis šios partijos darinys, kurio dauguma narių dėl nepritarimo jungimuisi išsiskirstė į kitas politines organizacijas. Liberalcentristų duomenimis, dalis buvusio Centro sąjungos Palangos skyriaus narių yra pasiryžę dalyvauti bendros partijos veikloje. Kitose šalies savivaldybėse jungimuisi pritarė absoliuti dauguma trijų partijų narių.
Pasak LiCS pirmininko Artūro Zuoko, šiuo metu susijungę beveik trečdalis buvusių partijų skyrių. Likusius LiCS skyrius planuojama įkurti rugsėjo ir spalio mėnesį.
"Artėjančiuose Europos Parlamento ir Seimo rinkimuose Liberalų ir centro sąjunga dalyvaus kaip stipriausia opozicinė jėga", - sakė A. Zuokas.
Liberalų ir centro sąjunga turi apie 6 tūkstančius narių.
ELTA