Tokį sprendimą priėmė Vilniaus miesto apylinkės teismas.
Kaip BNS nurodė teismo atstovas Giedrius Janonis, iš dalies tenkinus R. L. ieškinį, jam priteista 13,9 tūkst. turtinės ir 20 tūkst. eurų neturtinės žalos bei 5 proc. metinės palūkanos visai sumai, skaičiuojamos nuo bylos iškėlimo iki teismo sprendimo įvykdymo.
Pasak teismo, ši žala ieškovui atsirado jį neteisėtai pripažinus kaltu ir skyrus realią laisvės atėmimo bausmę – jis buvo nuteistas ir įkalintas už sunkų sveikatos sutrikdymą ne tarnybos metu, bet vėliau išteisintas.
Sprendimas per 30 dienų dar gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.
Pernai vasarį ieškinį teismui pateikęs R. L. prašė priteisti beveik 56 tūkst. eurų turtinės ir 100 tūkst. eurų neturtinės žalos.
Atlygintinos žalos sumą teismas nustatė įvertinęs padarinius R. L. asmeniniam ir profesiniam gyvenimui, ieškovo turtinę padėtį ir valstybės ekonominę padėtį, dėl atleidimo iš darbo negautas pajamas.
Kaip nurodė G. Janonis, ieškovas nuo 2015-ųjų dirbo policijos pareigūnu, vėliau antraeilėse pareigose papildomai įsidarbino apsaugos bendrovės greitojo reagavimo darbuotojo pareigose.
Dirbdamas šiose pareigose ir 2019-ųjų rudenį reaguodamas į iškvietimą picerijoje, kurioje neblaivus pilietis pažeidinėjo viešąją tvarką, R. L. gindamasis jam trenkė, dėl ko asmuo parkrito ir susižalojo galvą.
Kauno apylinkės teismas 2020 metais R. L. išteisino dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi motyvuodamas, kad tai buvo būtinoji gintis, tačiau prokurorui apskundus nuosprendį, aukštesnės instancijos teismas pareigūną pripažino kaltu dėl abiejų nusikalstamų veikų ir skyrė jam realią dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.
Po šio sprendimo R. L. kalintas pusę metų, taip pat dešimčiai mėnesių atleistas iš pareigų policijoje.
Pateikęs kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, 2022-ųjų kovą jis buvo visiškai išteisintas galutine ir neskundžiama nutartimi.
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS nurodė, kad šiuo metu pareigūnas dirba Kauno apskrities policijos Nemuno policijos komisariato vyresniojo tyrėjo pareigose.
„Pareigūnams leidžiama dirbti kitą darbą Vidaus tarnybos statuto nustatyta tvarka ir ši galimybė ribojama tik įstatyme nustatytais atvejais. Policijos departamentas nuolat teikia siūlymus dėl pareigūnų darbo apmokėjimo, socialinių garantijų ir kitų motyvacinių priemonių pareigūnams suteikimo“, – pažymėjo R. Matonis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!