„Harvard Health“ aiškina, kad šaltos pėdos gali būti normali organizmo reakcija. Jų tinklapyje rašoma: „Kai kurie tyrėjai mano, kad šaltos pėdos gali būti genetiškai paveldimas bruožas.“
Nepaisant to, kai kuriais atvejais tai taip pat gali reikšti sveikatos sutrikimus. „Harvard Health“ priduria: „Dvi dažniausios šąlančių pėdų priežastys yra sulėtėjusi kraujo apytaka galūnėse arba nervų jutimo sutrikimai.“
Dina Gohil, „DG Podiatris“ įkūrėja iš Londono, taip pat pabrėžia, kad šąlančios pėdos gali reikšti, kad su sveikata kažkas ne taip. Ji sako, kad tai gali būti prasta kraujotaka, anemija, diabetas arba hipotiroidizmas, rašoma dailystar.co.uk.
„FEMAIL“ ji sakė: „Pėdos dažniausiai šąla dėl prastos kraujo apytakos organizme – kai šiltas kraujas pėdų reguliariai nepasiekia. Dėl šios priežasties pėdos atrodo šaltesnės, nei likęs kūnas. Vis dėlto, taip gali nutikti ir dėl kitų priežasčių – anemijos, diabeto, Raynaud fenomeno, hipotiroidizmo ir kitų retesnių priežasčių.“
Jei nerimaujate dėl nuolat šąlančių pėdų ir dėl to, kaip tai veikia jūsų sveikatą, pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju. Dina Gohil taip pat rekomenduoja išbandyti šiuos metodus, kad pėdos visada būtų šiltutėlės:
Masažuokite pėdas, kad suaktyvėtų kraujotaka;
Nešiokite šiltesnes kojines – pavyzdžiui, Merino vilnos, o ne medvilnines;
Avėkite šilumą sulaikančią avalynę;
Išbandykite šiltas voneles kojoms;
Išbandykite kojų pirštų šildančias kojinaites;
Drėgnu oru avėkite neperšlampamą avalynę;
Vartokite mažiau kofeino, nes jis susiaurina kraujagysles, todėl gali sulėtėti kraujotaka galūnėse.