• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nemaža dalis gyventojų nereikalingus daiktus parduoda įvairiose internetinėse platformose. Neseniai iš vienos jų žmonės sulaukė pranešimo – prašoma pateikti savo asmens kodą. Gyventojai sunerimę ėmė įtarinėti, kad pranešimus siunčia sukčiai.

Nemaža dalis gyventojų nereikalingus daiktus parduoda įvairiose internetinėse platformose. Neseniai iš vienos jų žmonės sulaukė pranešimo – prašoma pateikti savo asmens kodą. Gyventojai sunerimę ėmė įtarinėti, kad pranešimus siunčia sukčiai.

REKLAMA

Vis tik paaiškėjo, kad Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) įpareigojo pardavimų platformas teikti duomenis apie savo vartotojus.

Prašo pateikti asmens kodus

Socialiniame tinkle gyventojai pastaruoju metu ėmė diskutuoti apie „Vinted“ platformą ir jos reikalavimus pateikti asmens duomenis.

„Neseniai gavau pranešimą, kad padariau 30 pardavimų, todėl dabar turiu  pateikti savo asmens kodą. Ar tikrai šią žinutę man atsiuntė „Vinted“? Gal siaučia sukčiai?

Kodėl turiu pateikti savo asmens kodą? Juk platforma susieta su mano banko kortele. Kokių duomenų ji dar paprašys? Belieka tik pateikti elektroninių atsiskaitymų prisijungimų duomenis“, – piktinosi mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kiti komentatoriai taip pat tikino sulaukę tokių pat pranešimų.

„Aš irgi gavau pranešimą, kad turiu pateikti savo asmens kodą. Taip pat padariau daugiau nei 30 pardavimų. Šie duomenys reikalingi, nes mus „Vinted“ perduos mūsų duomenis VMI.

REKLAMA

Tačiau nesuprantu, kodėl pardavinėdama savo daiktus, dar turiu mokėti ir mokesčius“, – svarstė kita mergina.

Tuo metu dar viena komentatorė ramino, kad mokesčių mokėti nereikės.

„Jeigu viršysite nustatytą sumą ir parduosite daiktų už kelis tūkstančius eurų tik tada teks mokėti mokesčius.

Tačiau vis tiek nenoriu pateikti savo asmens kodo, galbūt galima kažkaip gudrauti ir pateikti ne savo asmens kodą. Arba teks tiesiog ištrinti „Vinted“ programėlę“, – rašė mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Tikina, kad duomenis saugos

„Vinted“ tikino, kad pagal vadinamuosius DAC7 reglamentus, turi institucijoms pateikti informaciją apie narius, kurie per kalendorinius metus platformoje parduoda bent 30 prekių arba uždirba daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Bendrovė komentavo, kad DAC7 yra Europos Sąjungos (ES) ataskaitų teikimo reikalavimas, taikomas ne tik „Vinted“, bet ir daugumai kitų internetinių prekyviečių, tokių kaip Etsy ar Ebay.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Todėl metų pabaigoje reikalavimus atitinkančių pardavėjų prašoma iš anksto užpildytoje formoje pridėti tik vieną papildomą dalyką (savo asmens kodą). Šią informaciją galima pateikti greitai ir paprastai.

Be to, narių informacija yra užšifruota ir saugi. Prašome tik tų duomenų, kurių reikalauja DAC7 ir kitų metų sausį jie bus saugiai perduoti atitinkamoms institucijoms. Narių duomenų pateikimas institucijoms nesukuria mokestinių prievolių. Apmokestinimas yra atskiras klausimas, nepriklausantis nuo DAC7 ataskaitų teikimo“, – komentavo bendrovė.

REKLAMA

Anot jos, jeigu vartotojai nepateiks asmens kodo, bus apribota galimybė pardavinėti daiktus per platformą.

„Tačiau kai nariai pateiks duomenis, visi apribojimai bus panaikinti ir jie galės vėl prekiauti kaip įprasta“, – patikino bendrovė.

ES reikalavimas

VMI Teisės departamento vadovė Rasa Virvilienė irgi pažymėjo, kad duomenų teikimo reikalavimai ES veikiantiems platformų operatoriams nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojo visose ES šalyse, įskaitant ir Lietuvą, po priimtos ES direktyvos.

REKLAMA

„Visi ES veikiančių platformų operatoriai kasmet turi teikti duomenis mokesčių administratoriams apie platformose atliekamus sandorius. Informacija teikiama tik apie tuos asmenis, kurių per platformą gautas bendras atlygis viršija 2 tūkst. eurų ar jie atliko daugiau nei 30 sandorių.

Konkreti duomenų, kuriuos turi pateikti platformų operatoriai mokesčių administratoriui, apimtis nurodyta ES direktyvoje. Tarp platformų operatorių privalomų teikti duomenų yra ir mokesčių mokėtojų identifikacinis numeris, šiuo atveju asmens kodas, bei sąskaitos numeris“, – komentavo VMI atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji pažymėjo, kad duomenys yra renkami dėl spartėjančio ekonomikos skaitmeninimo bei vis dažniau vykdomos komercinės veiklos e.erdvėje, padaugėjo ir sudėtingų su mokestiniu sukčiavimu, mokesčių slėpimu ir vengimu susijusių situacijų.

Kada reikia mokėti mokesčius?

VMI priminė, kad tais atvejais, kai gyventojai pardavinėja savo asmeninius daiktus (pvz., nebenešiojamus savo ar vaikų drabužius ir pan.), tai jie individualios veiklos registruoti ar įsigyti verslo liudijimo neprivalo.

REKLAMA

„Mokesčių mokėti nereikia, jei gautas pelnas, kainos skirtumas tarp prekės įsigijimo ir pardavimo, per metus nesiekia 2,5 tūkst. eurų.

Tačiau jeigu gautas pelnas iš nereikalingų daiktų pardavimo viršija šią ribą, apmokestinama tik 2,5 tūkst. eurų viršijanti suma – nuo jos reikia sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM) deklaruojat pajamas iki gegužės 1 d.“ – informavo VMI.  

tv3.lt

Koks pelnas? Parduodu dėvėta daiktą už mažiau nei pusė kainos. Čia tik nuostolis, kažkiek pinigų tik atgauti. Ką jie čia suvokia?
Gavau algą ir sumokėjau už ja mokesčius. Nusipirkau parduotuvėje prekę ir dar kartą sumokėjau mokesčius (pvm). Po to, vietoj to, kad išmesti daiktą jį parduodu žymiai pigiau nei pirkau ir vėl sumoku mokesčius. O kokia suma lieko mano naudojimui nuo uždirbtos sumos atėmus visus sumokėtus mokesčius. Žmonės būkit sąmoningi neslėpkit mokesčių. Reikia išmaitint valdininkų armiją.
Kodėl slepiami duomenys po duomenų apsaugos įstatymu tų, kas daro dideles aferas su valdžiagyvių palaiminimu. Lai pirmiausia VMI juos žiūri, o ne vykdo Lietuvos genocidą versdama ją landbergistanu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų