• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet, talkinant Nacionalinei dailės galerijai, LRT muziejaus sausio 13 – osios ekspozicija išplėsta – eksponatai pasitinka nuo pat įėjimo į pastatą ir koridoriais lydi iki studijų iš kurių transliuota tiesioginė programa tą naktį.

REKLAMA
REKLAMA

Kasmet sausio 13-osios išvakarėse prie radijo ir televizijos pastatų vyksta minėjimai: kūrenamas laužas, šalia esančiame aukų atminimo kalnelyje skamba dainos, dega žvakutės. Didžiuliame ekrane lauke demonstruojami dokumentiniai tų laikų kadrai, skamba archyviniai įrašai bei vyksta specialios transliacijos.

REKLAMA


Kiekvieną žiemą, iškart po Naujųjų metų, į Lietuvos radiją ir televiziją plūsta šimtai žmonių. Moksleiviai, ekskursijos ir lankytojų grupės iš atokiausių Lietuvos kraštų klausosi pasakojimų ir prisiminimų, aplanko čia įsikūrusį muziejų.

Sausio 13 – ąjai bendroje ekspozicijoje skirta palyginti kukli vieta, bet turtinga lankytojų dėmesį patraukiančiomis dokumentinėmis nuotraukomis.

REKLAMA
REKLAMA


Tačiau vieno eksponato ekskursijos nemato. Tai – televizijos kieme tarp pušaičių stovintis badautojų vagonėlis. Per storą sniego paklotą link jo brendame drauge su muziejininke Raimonda Impolevičiene, o prieky taką mina inžinierius Zenonas Seniut.

„Toloka čia bristi, o ir vietos didelėms grupėms mažai,“ - sako R. Impolevičienė įleisdama į medinį sovietmečio laikų statybininkų vagonėlį, kur nuo 1991 – ųjų pavasario iki rugpjūčio 22 – osios, kai kompleksas buvo sugrąžintas, badavo LRT darbuotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


Tarsi sustojęs laikas, senovinėse dulkėtose lentynose su segtuvais, paveikslai ir medinės lentelės su užrašais ant sienų, buitinės apyvokos rakandai ir gausybė senos radijo technikos byloja apie kadaise čia tvyrojusį pasiryžimą, drąsą ir Tėvynės meilę.

REKLAMA


Z. Seniut – tikras kariškų dalykų ir technikos ekspertas. Jis rodo sovietų kareivių šalmus ir senovines šovinines, aiškina, kada kas pagaminta ir kokiam tikslui buvo naudojama armijoje.

„Jokių ginklų badaujantieji neturėjo, tai buvo visiškai taikus protestas,“ - aiškino ekskursijų vadovė, o inžinierius rodė namelyje laikomus iš provokatorių atimtas hidraulines gumines žarnas su metaliniu vamzdžiu viduje.


Namelyje – trys kambariai. Du, mažesni – kaip miegamieji, o vienas didesnis – susirinkimų kambarys. Jame ir aprūkusi Trispalvė iš kito – sudegusio badautojų namelio.

 


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų