„Pompos kompensavimo tvarką, Valstybinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva, numatyta ir suplanuota keisti, nuimant amžiaus apribojimą“, – teigė Julijanas Gališanskis.
Anot jo, tam numatyta 4,4 mln. eurų. Ministerija planuoja, kad naujas teisinis pompų kompensavimo reguliavimas įsigalios antrąjį kitų metų ketvirtį.
Šiuo metu insulino pompos yra skiriamos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims, sergantiems I tipo cukriniu diabetu: vaikams, asmenims iki 24 metų, nėščiosioms ir planuojančioms pastoti moterims, kitiems pacientams.
Tuo metu insulino pompų keičiamųjų dalių komplektas vyresniems nei 24 metų žmonėms kompensuojamas nuo šių metų liepos, įsigaliojus Sveikatos apsaugos ministro įsakymui.
Tokį sprendimą Arūnas Dulkys priėmė, ministerijai nuo pernai kovo bylinėjantis su pacientu, ginčijusiu iki tol galiojančią tvarką kaip diskriminacinę, nes keičiamąsias dalis jis turėjo įsigyti už savo lėšas.
Vilniaus apygardos administracinis teismas rugsėjį konstatavo, kad iki tol galiojęs įsakymas prieštaravo aukštesnės galios teisės aktams.
Cukriniu diabetu sergančiam pacientui iš SAM priteista beveik 4,4 tūkst. eurų turtinei žalai atlyginti, taip pat 800 eurų bylinėjimosi išlaidų. Vis dėlto po sprendimo abi šalys kreipėsi į teismą dėl taikos sutarties patvirtinimo.
SAM įsipareigojo atlyginti pareiškėjui maždaug 3,2 tūkst. eurų turtinę žalą, o abi šalys – nereikšti viena kitai jokių pretenzijų, susijusių su šioje byloje patirtomis bylinėjimosi išlaidomis.
Teismas šią taikos sutartį patvirtino, o administracinę bylą nutraukė.