Jei pats išsivalyti kamino nepajėgiate, galima paprašyti giminaičių ar draugų. Jei ir jie nepadės – tuomet reikia kviesti šios srities specialistą, mat kamino valymas yra atsakingas ir kruopštus procesas, kurį geriau leisti atlikti profesionalui.
Geriau pavasarį
„Visiems patariu, kad kaminus geriau reikia išsivalyti pavasarį, po kūrenimo sezono. Patariu susitvarkyti tiek kaminą, tiek krosnį. Na, bet jei nesuspėjote ar dėl kažkokių priežasčių to nepadarėte – ne bėda. Tai dar galima padaryti ir šiuo metu.
Kaminą valyti niekada nevėlu. Žinoma, geriau tai daryti kas keturis mėnesius. Tada būsite tikri, kad jis neužsidegs.
Labai svarbu tinkamai prižiūrėti visą krosnies sistemą, nes apleidus galima sulaukti didelės nelaimės“, – įspėja Kėdainių mieste ir rajone dirbantis kaminkrėtys Tadas Lagunovičius.
Blogi įsitikinimai
„Žmonės dažnai mano, kad jų kaminas niekuomet neužsidegs. Esą, jis naujas, modernus. Žodžiu, prisiklausau įvairiausių pasakų.
Galiu drąsiai tvirtinti, kad suodžiai kaupiasi visuose kaminuose, nesvarbu, ar jie būtų nauji, modernūs, ar seni.
Kaminai gali būti keraminiai, šamotiniai ar metaliniai – ant jų sienelių vis tiek kaupsis suodžiai. Todėl noriu žmonėms patarti, kad jie išvalytų kaminus.
Jei to patys padaryti nepajėgia, tegul kviečiasi patyrusį kaminkrėtį, kuris savo darbą atlieka profesionaliai“, – dėstė kaminkrėtys.
Žmonės sąmoningesni
T. Lagunovičius sako, kad jo paslaugų prireikia vis dažniau. Kodėl taip yra – vyras tik svarsto.
„Manau, gal žmonės tampa sąmoningesni. Gal daugiau galvoja apie savo turto saugumą. Nes klientų ratas išties didėja, darbo trūkumu tikrai nesiskundžiu.
Dar ką pastebiu, o tas nėra blogai, kad mane kviečiasi tik apžiūrėti kamino ir įvertinti jo būklę. Kai apžiūriu, tada ir nusprendžiam: jau laikas valyti ar ne. Mes lyg savotiški gydytojai, pagydome ir kaminus, ir žmonių nervus. Po mūsų apsilankymo žmonės tampa kur kas ramesni“, – tikino pašnekovas.