• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Airidas Grinys Pagirių miestelyje, esančiame Kėdainių rajone, visiems puikiai pažįstamas ir savas. 24 metų jaunas vaikinas čia gyvena su savo tėvais ir jaunesniu broliu. Lapkričio šeštąją, kaip ir kasdien, drauge su kitais darbininkais Airidas išvažiavo dirbti į mišką, kuriame tai kerta, tai sodina medžius.

3

Airidas Grinys Pagirių miestelyje, esančiame Kėdainių rajone, visiems puikiai pažįstamas ir savas. 24 metų jaunas vaikinas čia gyvena su savo tėvais ir jaunesniu broliu. Lapkričio šeštąją, kaip ir kasdien, drauge su kitais darbininkais Airidas išvažiavo dirbti į mišką, kuriame tai kerta, tai sodina medžius.

REKLAMA

Tądien visi darbai klojosi kaip ir įprasta diena, tačiau netikėtai ant vaikino užkrito medis. Nelaimės metu Airidui lūžo ketvirtas stuburo slankstelis – dabar jis nevaldo nei kojų, nei rankų.

Kauno klinikose net nepriėjo daktaras

A. Grinio mama Nijolė pasakoja, kad po nelaimės jos sūnus kurį laiką buvo be sąmonės, o vėliau sekė net keturios klinikinės mirtys – vienos iš jų metu širdis buvo sustojusi net penkias minutes. Po įvykio Airidas kelis kartus sirgo plaučių uždegimu, labai nusilpo visas organizmas, smarkiai krito hemoglobinas.

„Iškart po traumos Airidą du mėnesius laikė reabilitacijoje, ten daktarai padarė viską, ką galėjo, stengėsi sustiprinti organizmą. Tačiau, kai jį pervežė į skyrių, niekas ten nenorėjo mūsų žiūrėti, tiesiog išmetė mus. Su tėvu kovojom dėl reabilitacijos, nes nenorėjo jos skirti, sakė, kad niekuo nepadėsim jau jam“, − teigė Kauno klinikų darbu nusivylusi vaikino mama.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pasakoja Airido mama, bendravimas su gydytojais vyko tik per seselę, prie ligonio gydytojas net nebuvo priėjęs. Tėvams teko nemažai pakovoti dėl vietos reabilitacijos centre – medikai pasiūlė tik siuntimą į Kėdainių slaugos namus. „Jie nesuprato, kodėl mes norime reabilitacijos, nesupratę klausė, ką mes su juo padarysim. O aš sakau: “Padarysim, juk aš mama esu, kaip jūs galite man taip sakyti?“, − skaudžius žodžius prisimena sužaloto jaunuolio mama.

REKLAMA

Daktarai neteikia vilčių

Kauno klinikų „nurašytas“ Airidas dabar gydomas Palangos reabilitacijos centre, kuriame jau spėjo sutvirtėti – kraujyje nebėra virusų, atsistatė ir hemoglobinas. „Kaune mums sakė, kad jo kvėpavimui palaikyti reikės deguonies, o dabar jis pats kvėpuoja, jau ir sodinamas yra, judina galva ir pečius. Dar sakė, kad nieko mes nelaimėsim ir jam bus ir bus uždegimai, o dabar jau pusantro mėnesio nėra jokių uždegimų, o tai labai geras ženklas“, − vaikino progresu džiaugėsi mama Nijolė.

REKLAMA
REKLAMA

Palangoje Airidui kelis kartus per dieną atliekama mankšta rankoms bei kojoms, jį kelia ant keltuvų, jungia prie elektrinių dviračių. Dienų, kaip sako vaikino mama Nijolė, būna visokių: „Kartais jis sako „mama, aš kojų, rankų nejaučiu“ arba nusivylęs kartoja, kad niekas jam nepadeda. Bet kartais užsispiria, nes trokšta vaikščioti, judėti ir stengiasi. Jis jaunas, nori visko greitai, o aš raminu: „palauk, juk tik ką tik atstatė tave, nepasiduok“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors daktarai neteikia vilčių, vaikino mama tiki, kad modernėjant medicinai, ateityje Airidui pavyks bent kiek pagerinti savo gyvenimo kokybę. Vilties suteikia kitos panašaus likimo žmonių istorijos. Ankščiau moteris spaudoje skaitė apie Aurimą Vėbra, kuris šokdamas į vandenį patyrė panašią stuburo traumą ir nejautė kūno iki riešų, o dabar jį sutiko Palangos reabilitacijoje ir pamatė, jog vyras po truputi judina pirštus, sugeba naudotis liečiamu telefonu.

REKLAMA

Ateityje – ilgas gydymas

Po ypač sunkios stuburo traumos, Airido dar laukia ilgas gydymo procesas. Tačiau nemokamą reabilitaciją ligoniai gauna tik šimtui dienų, o norint tęsti gydymą, mėnesis kainuoja 1700 eurų.

Dar reikalingos lėšos vaistams, specialiai lovai, vežimėliui, keltuvo namuose įrengimui ir kitai bent kiek patogesnį gyvenimą užtikrinančiai įrangai. „Kažkiek daiktų yra kompensuojama, bet nuvažiavom į Kėdainių draugiją, tai visi aplūžę, seni ir susidėvėję vežimėliai, tai ką su jais nuveiksi? Airidui reikia įrangos, kurioje jis jaustųsi tvirtai“, – pasakoja vaikino mama. Šiandien 24 metų Airidas rankas jaučia iki alkūnių, taip pat jaučia rankų ir kojų traukulius, tačiau jų nevaldo. „Mūsų gydytojas dabar – laikas. Deja, bet ne taip greitai viskas vyksta, kaip mes norime. Mūsų trauma labai sunki, bet reikia neprarasti tikėjimo. Aš džiaugiuosi, kad bent jau liko gyvas“, – pasiduodi nežada Airido mama.

REKLAMA

Nemokamas Airido reabilitacijos klinikoje laikas baigsis jau balandžio viduryje, po jos tėvai ketina jį parsivežti namo. Šeima prašo visuomenės pagalbos: „Mes viltingai žiūrime į ateitį. Jei tik galėtume įrengti namie keltuvą, prireikus išsikviesti geresnius specialistus, galbūt ateityje ir kokią operaciją būtų galima mūsų Airidui atlikti. Jei kas padėtų, gal tokia mūsų svajonė padėti vaikui gyventi kiek įmanoma patogesnį, pilnavertiškesnį gyvenimą, išsipildytų. Daktarai vilčių neduoda, bet aš tikiuosi“.

Informacija norintiems prisidėti prie Airido Grinio gydymo:

Paramos gavėjas: Pagirių bendruomenės centras Kodas: 161761996 Sąskaitos nr: LT29 7044 0600 0556 1750 AB SEB bankas Mokėjimo paskirtis: Parama Airido Grinio gydymui

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų