• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Interneto skelbimų portaluose, socialiniuose tinkluose ar forumuose vis dažniau susiduriame su siūlymais kosmetikos bei kūno priežiūros priemonių įsigyti pigiau. Apie tai, kuo rizikuojame, pirkdami neaiškaus gamintojo, galbūt neoriginalią, nelegaliai parduodamą kosmetiką, kokie veiksniai daro įtaką kosmetikos kokybei ir kokį poveikį odai ji gali turėti, kalbamės su profesionalais.

REKLAMA
REKLAMA

Ar gali paprastas vartotojas pagal pakuotę atskirti originalią kosmetiką nuo neoriginalios? Kaip galime įsitikinti, kad perkame originalią prekę?

REKLAMA

Skaistė Tarvydienė: Kosmetikos padirbiniai gali būti klastojami labai sumaniai, todėl paprastam vartotojui pagal pakuotę sunku atskirti klastotą prekę nuo originalios, o, naudojantis nelegalių prekeivių paslaugomis, galimybė nusipirkti klastotą prekę padidėja daug kartų. Nusipirkus originalią prekę iš nelegalių prekeivių, produktas gali būti netinkamai laikytas arba labai senas ir dėl to mažiau efektyvus. Vis dėlto, Lietuvoje didelė padirbinių dalis yra prastos kokybės, tokį padirbinį vartotojas dar gali atpažinti. Pirkti kosmetikos gaminius rekomenduojama salonuose, pirmiausia, dėl to, kad juose prekę galima išbandyti, pasikonsultuoti, o brokuotą arba dar nepanaudotą – grąžinti.

REKLAMA
REKLAMA

Kokie veiksniai gali turėti įtakos kosmetikos gaminių kokybei?

Skaistė Tarvydienė: Labai svarbu, kur kosmetikos ir kūno priežiūros gaminiai yra laikomi. Jei jie paveikti tiesioginių saulės spindulių, šalčio, tai daro įtaką jų kokybei. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į jų galiojimo datą, mokėti teisingai ją iššifruoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į ką dar – be minėtos rizikos – turėtume atkreipti dėmesį rinkdamiesi, kur pirkti kosmetiką?

Skaistė Tarvydienė: Perkant gaminius parduotuvėse, už jų kokybę atsako gamintojas, taigi jis prisiima atsakomybę už vartotojo saugumą. Nelegalūs prekeiviai – priešingai – neprisiima jokios atsakomybės už prekės kokybę. Pirkdamas klastotą prekę, vartotojas pirmiausia rizikuoja savo sveikata.

REKLAMA

Kitas dalykas: tokiam prekės ženklui kaip „The Body Shop“, kuris produkto pridėtinę vertę kuria akcentuodamas sąžiningos prekybos ir verslo etikos principus, svarbus sąžiningas mokesčių mokėjimas, taip pat mūsų socialinių kampanijų vykdymas, ­– viso to nelegalūs prekeiviai nedaro.

REKLAMA

Kaip gali veikti odą pasenusi, paveikta tiesioginių saulės spindulių kosmetika ir kūno priežiūros priemonės? Kokias reakcijas gali sukelti?

Eglė Drukteinienė: Būtina atkreipti dėmesį į naudojamų kosmetikos priemonių galiojimo datą, nes pasibaigus galiojimui gali kisti aktyvių kosmetikos ingredientų cheminė sudėtis ir kitos savybės, todėl gali pasikeisti ir jų poveikis odai. Produktai, kurių aktyvių komponentų cheminė sudėtis ar kitos savybės yra pakitusios (o taip gali atsitikti dėl minėtų priežasčių), gali sudirginti odą, t. y.  sukelti odos reakciją, kuri praeina nustojus naudoti netinkamą produktą ar panaudojus kitas odą raminančias kosmetikos priemones. Taip pat tokios priemonės gali alergizuoti odą, t.y. sukelti odos uždegimą, kurį reikia gydyti vaistais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokį poveikį odai gali turėti, pavyzdžiui, pasenęs makiažo pagrindas?

Eglė Drukteinienė: Pasenęs makiažo pagrindas gali netolygiai pasiskirstyti ant odos, jis yra sutirštėjęs, gali užkimšti odos poras, dėl to gali atsirasti spuogelių. Kaip ir kiti pasenę kosmetikos produktai, makiažo pagrindas gali sukelti ir alerginę reakciją.

REKLAMA

Kokias gydomąsias procedūras prireikia taikyti norint atgaivinti nekokybiškos kosmetikos arba kūno priežiūros priemonių sužalotą odą?

Eglė Drukteinienė: Kartais užtenka kurį laiką panaudoti jautriai, sudirgusiai odai skirtas kosmetikos priemones, o kartais odą tenka gydyti vaistais.

REKLAMA

Ar socialiniuose tinkluose, forumuose ir per skelbimus platinama kosmetika, jūsų nuomone, gali būti originali? Kodėl svarbu, kad gaminys būtų originalus?

Eglė Drukteinienė: Garantijos, kad tokiu būdu nusipirksite originalų produktą, tikrai nėra. Originalių kosmetikos produktų saugumas ir efektyvumas yra tikrinami laboratorijose ir tik šiuos kriterijus atitinkantys produktai gali būti parduodami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koks jūsų požiūris į neoriginalią kosmetiką ir kūno priežiūros priemones? Kaip manote, ar, perkant internete per skelbimus arba forumuose, įmanoma įsigyti kokybiškos kosmetikos?

Agnė Gilytė: Asmeniškai man labai svarbi kosmetikos kokybė, o perkant internete rizikuoji įsigyti neoriginalų produktą, tokiu atveju negali būti tikras dėl kokybės. Žmogaus išvaizda susideda iš daugybės detalių, o tinkamai parinkta ir kokybiška kosmetika yra viena iš jų. Labai svarbu, kad jos veikimas būtų tiksliai toks, kokio tikimės. Neoriginalūs ar nekokybiški kosmetikos bei kūno priežiūros gaminiai negali to užtikrinti.

REKLAMA

Kokią kosmetiką patariate pirkti savo klientams? Galbūt, ir naudojant neoriginalią kosmetiką, galima tikėtis gero rezultato?

Agnė Gilytė: Savo klientams, be abejonės, patariame pirkti tik originalų produktą iš patikimų prekybos vietų. Juose visada galima pirmiausia išbandyti gaminį, pasirinkti reikiamą spalvą, patikrinti konsistenciją, galiojimo datą ir pan. Be to, visada galima grįžti ir grąžinti gaminį, jei jo veikimas, tarkim, nėra toks, kokio norėta, pavyzdžiui, netinka to žmogaus odai.

Žurnalo „Ji“ informacija

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų