Ar džiaugiatės jei po mėnesio laiko trukusių įvairiausių dietų galite užsivilkti keliais dydžiais mažesnę suknelę? Galbūt šiandien džiaugiatės, o ateityje teks dėl to gailėtis!
Lietuvoje kas šeštas žmogus turi problemų dėl svorio. Vieni jų intensyviai bando kovoti su antsvoriu laikydamiesi įvairiausių dietų, kiti nesusimąsto apie neigiamą antsvorio poveikį sveikatai ir nieko nedaro.
„Polinkis pilnėti dažniausiai yra paveldimas. Mokslininkai teigia, kad apie 98 proc. žmonių polinkį pilnėti paveldi, tačiau ne visi iš jų turi problemų dėl svorio. Dažniausiai jos atsiranda tada, kai suvalgomas per didelis maisto kiekis, neatitinkantis žmogaus poreikių ir būna per mažas fizinis aktyvumas. Polinkį pilnėti gali sąlygoti ir psichologinės problemos, įvairios endokrininės ligos, tam tikrų vaistų vartojimas“, - sako „Sveikatos ABC“ vedėja Rima Balanaškienė.
Bent kartą gyvenime laikytis vienokios ar kitokios dietos bando kiekvienas. Bet ar tai naudinga mūsų organizmui? Neretai staiga nukritęs svoris atauga ir net viršija buvusį.
Per greitai liesėjant, neigiamai veikiama medžiagų apykaita. Ji tampa lėtesnė, kadangi organizmas prisitaiko prie badavimo. Gavęs daugiau maisto organizmas ima kaupti atsargas. Be to, greitai netenkama svorio skysčių ir raumenų sąskaita, o ne riebalų, kurių norime atsikratyti.
Gydytojai pataria per mėnesį numesti ne daugiau kaip 4 kilogramus, arba 10 procentų pradinės kūno masės per 6 mėnesius. Tik taip nedarysime žalos savo organizmui, o nukritę kilogramai jau nebegrįš.
Norint atsikratyti nereikalingų kilogramų būtina keisti savo gyvenimo būdą: sureguliuoti mitybą, fizinį aktyvumą, taip pat gali padėti maisto papildai skirti lieknėti.
Kaip teisingai atsikratyti nepageidaujamų kilogramų? Koks yra sveikas svorio mažinimo būdas? Kaip lieknėjant nepakenkti savo sveikatai? Apie tai – sekmadienį „Sveikatos ABC“ laidoje 9 val. ryto.