• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Alytaus kilusi Edita Hyland prieš 17 metų išvyko į Airiją ir tikėjosi, kad užsidirbus sugrįš į namus. Visgi, likimas turėjo kitokių planų – moteris ten išpildė savo svajones, sutiko mylimą vyrą, o gyvenimo džiaugsmo neaptemdė net išgirsta vėžio diagnozė.

7

Iš Alytaus kilusi Edita Hyland prieš 17 metų išvyko į Airiją ir tikėjosi, kad užsidirbus sugrįš į namus. Visgi, likimas turėjo kitokių planų – moteris ten išpildė savo svajones, sutiko mylimą vyrą, o gyvenimo džiaugsmo neaptemdė net išgirsta vėžio diagnozė.

REKLAMA

Prieš išvykdama į Airiją Edita dirbo sodo ir daržo reikmenų parduotuvėje. Darbas jai buvo labai įdomus, kolektyvas nuostabus, buvo gaila palikti, bet tikėjo, kad neilgam. Į užsienį moteris vyko su mintimi, kad tik pusmetį praleis toli nuo namų, tačiau dabar, prabėgus 17 metų, Airija ir yra Editos namai.

„Pradžia man buvo truputį lengvesnė nei kai kuriems žmonėms, turėjau brolį jau įsikūrusį Airijoje. Pradžioje dirbau grybų fermoje ir vakarais ploviau indus restorane, buvo sunku, bet tikėjau, kad viskas neilgam. Mintis, kad galėsiu sukurti geresnį gyvenimą sau ir dukrelei vedė į priekį“, – sako moteris.

Išsipildė svajonės

Po 3 metų gyvenimo Airijoje, Edita sutiko savo būsimą vyrą. Tuo metu ji buvo pradėjusi savo verslą, valė namus.

REKLAMA
REKLAMA

„Angliškai kalbėjau, bet nepasitikėjau savo įgūdžiais dar, bet Jis buvo labai šiltas ir dėmesingas, baimės bendrauti nebuvo. Turbūt, kai sutinki tau skirtą žmogų, jauti tai. Po metų, liepą, palaidojome jo sesę, kuriai buvo 51-eri, o po mėnesio mano brolį, žuvo autoįvykio metu čia, Airijoje. Šios netikėtos ir labai skaudžios patirtys, tik dar labiau suartino, padėjo pažinti vienas kitą“, – tikina Edita.

REKLAMA

Nepaisant šių skaudžių patirčių, Editai su vyru pavyko atsitiesti ir jiedu įkūrė poilsio verslą, kuris lietuviškai gali būti vadinamas, nakvynės namai su pusryčiais (angl. bed and breakfast, sutrumpintai B&B). Judviejų namai yra padalinti per pusę – vienoje pusėje gyvena jie patys, o kitoje įrengti kambariai svečiams. Verslas sekėsi, todėl vėliau savo namų kieme pastatė ir kelis namelius, kuriuose priima atostogautojus ar keliautojus.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi sėkmingas verslas reiškia ir tai, kad nėra kada sėdėti sudėjus rankas. Edita turi itin kruopščiai ir iš anksto planuoti savo laisvadienius ir atostogas bei tomis dienomis išjungti galimybę registruotis nakvynei, nes kitu atveju sulauks užklausų atvykti.

„Laisvalaikį turiu susiplanuoti, nes darbo kalendorius pakankamai įtemptas. Dieną susiplanuoju taip, kad ir pasportuoti, ir pailsėti galėčiau, labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą ir nepamiršti savęs, šeimos. Vyras, dukra, sesė visada padeda jeigu tik reikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turėti savo B&B  buvo mano svajonė, todėl darbas nevargina, didžiausias prioritetas yra sukurti jaukų poilsį žmonėms. Pusryčiai, namelių priežiūra ir tvarkymas užtrunka iki 15 valandos, o po to jau galiu laiką skirti sau, tai vienas iš privalumų. Visada pabendrauju su svečiais, suteikiu visą informaciją lankytinų vietų ir, žinoma, prisistatau, kad esu iš Lietuvos“, – šypsosi moteris.

REKLAMA

Edita sako, kad dirbant aptarnavimo sferoje tikriausiai neįmanoma išvengti nemalonių situacijų, tačiau per šiuos 7 metus, kai jie turi įsteigia nakvynės ir pusryčių verslą, pasitaikė tik 2 nemalonūs atvejai, visgi pati moteris jų per daug nesureikšmina.

Išgirdo vėžio diagnozę

Pamažu ėmus kurti verslą ir dirbant kitus papildomus darbus, Edita buvo priversta smarkiai sulėtinti gyvenimo tempą. Moteris gydytojo kabinete išgirdo, kad jai – besivystantis krūties vėžys.

REKLAMA

„Tai buvo truputį netikėta, nes nežinojau nė vienos mūsų giminės moters, kuri būtų sirgusi šia liga“, – atvirai sako moteris.

Vieną rytą prabudusi moteris krūtinėje pajuto skausmą ir kreipėsi į gydytojus:

„Aš visada sakiau, kad mane apsaugojo mano Angelas sargas. Prabudau labai anksti ryte nuo skausmo kairėje krūtyje, užčiuopiau guzą, tad nusprendžiau pasikalbėti su šeimos gydytoja. Gavau siuntimą į onkologinę kliniką, važiuojant ten, pasakiau savo vyrui, kad aš negrįšiu tokia pati, buvo labai stipri nuojauta“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvo atliktas mamogramos tyrimas, po jo – ultragarso tyrimas, biopsija, o galų gale laukį pokalbis su gydytoju profesoriumi.

„Biopsija parodė, kad mano priešvėžinės ląsteles yra piktybinės ir išplitusios po visą krūtį, išeitis –šalinti. Beje tai buvo kita krūtis, guzą, kurį užčiuopiau kairėje pusėje, buvo cista ir ji išnyko pati. Operacija, krūties atstatymas, 2 mėnesius gydžiausi, o su verslu tvarkėsi vyras ir dukra, sesė, draugai padėjo.

REKLAMA

Po truputį grįžau į ritmą, juk gyvenimas tęsiasi, jaučiausi gimusi po laiminga žvaigždė, juk ta cista pastūmėjo apsilankyti pas gydytojus“, – sako moteris.

Nuo tos lemtingos dienos Edita turėjo vykti pas gydytojus kas 6 mėnesius pasitikrinti sveikatą. Po 4 metų išgirdo, kad istorija kartojasi – toje pačioje krūtyje atsirado piktybinis navikas.

„Operacija, radiacijos procedūros ir vėl grįžau į gyvenimą. Bet jau dirbau tik namuose, prižiūrėjau savo svečių namelius, supratau, kad laikas pasirūpinti savimi. Mane supa iš tiesų daug nuostabių žmonių, vyras, dukra, sese čia Airijoje, sesės Lietuvoje, brolis, draugai (laiko ir išbandymų patikrinti), todėl nėra kada liūdėti, gyvenimas tęsiasi. Stiprybę mes visos gavome iš a. a. Mamytės“, – sako optimizmo neprarandanti Edita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų