Taip jau susiklostė, kad mes, šiauriečiai, esame uždaresni. Tai reiškia, jog esame ir šaltesni vieni kitiems. Nors matome, jog draugas išties puikiai atliko užduotį, o draugė šiandien atrodo nepakartojamai, dažnai tai nutylime.
Dabar įsivaizduokime, jei išsakytume visas savo teigiamas mintis apie kitus. Žmonės daugiau šypsotųsi, labiau pasitikėtų savimi, būtų... laimingesni.
Taip, mūsų laimė priklauso ir nuo kitų. Norime būti pastebėti, pripažinti, nes gyvename bendruomenėje. Komplimentai – vienas iš būdų parodyti dėmesį ir tikėtis, jog jo sulauksime iš kito. Geri, teigiami žodžiai veikia tiesiog stebuklingai. Sulaukę pagyrimo, jaučiamės pakylėti, pradedame labiau vertinti save, gerėja tarpusavio santykiai.
Ar pastebėjote, jog merginoms labiau rūpi, kaip jos atrodo, todėl ir komplimentų jos tikisi kiekvieną dieną, o prastovėjusios prie veidrodžio valandą ir neįvertintos, jaučiasi daugiau nei blogai?
Veiksmingiausi komplimentai joms − apie išorę, tačiau vaikinui pasakius, jog panelė jam patinka tokia, kokia yra, jis pataikys tiesiai į dešimtuką. Tokie žodžiai reikš, jog ji patinka ir liūdna ar ką tik atsikėlusi, be makiažo, o mergina jausis gražesnė ir patrauklesnė.
Juokinga tai, jog moterys vyrams komplimentus sako daug rečiau nei vyrai moterims. Juk jiems ne ką mažiau reikia jaustis tiek gražiems, tiek pripažintiems ir vertinamiems. Stipriajai lyčiai svarbu būti stipriems ir reikalingiems, todėl ir atitinkami komplimentai gali stebuklingai suminkštinti jų širdis bei pakelti nuotaiką.
Yra pastebėta, jog pagyrus žmogų, jis stengiasi dar labiau. Pavyzdžiui, pasakius sergančiam žmogui, jog atrodo sveikas, gyvybingas, jis pradeda pastebimai greičiau sveikti. Ir atvirkščiai – jei sakysime, jog jis sublogęs, išbalęs, žmogus dar labiau panirs į neigiamas emocijas ir ligą.
Taigi, jei norime, kad kolegos darbe ar universitete atliktų užduotį dar geriau, verčiau sakyti, jog jums patinka, kaip jis dirba, o ne vardinti minusus. Tai pagerins atmosferą, sustiprins tarpusavio ryšius ir darbas taps efektyvesnis.
Kitas įdomus dalykas yra susijęs su aplinka, kurioje yra sakomi komplimentai. Pagyrimas prieš didesnę auditoriją žmonių, automatiškai tampa... didesnis. Jaučiame pripažinimą iš daugiau žmonių, didžiuojamės savimi ir lyg pasikeliame autoritetą.
Tiesa, kiekvienam komplimentui ar geram žodžiui reikia parinkti atitinkamą laiką ir aplinką. Netinkamai pasakyti žodžiai gali sugluminti ir priversti suabejoti jų nuoširdumu. Sakyti pagyrimus reikia mokėti, pavyzdžiui, krūva pažertų komplimentų naujai pažįstamam žmogui atrodys lyg pataikavimas.
Taigi, radę tinkamą momentą, būtinai pagirkime vieni kitus už skaniai pagamintus pietus, kostiumą, kuris išryškina vyro ar vaikino vyriškumą, gražiai nupieštą paveikslą, dangaus mėlynumo akis ar tiesiog šypseną. Nustokime kreivai žiūrėti į vyrą, kuris sako komplimentą vyrui, bijoti vieni kitų ir tylėti, kai turime pasakyti kažką glostančio širdį ir pakeliančio nuotaiką.
#gerožodžiogalia