• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atrodytų, kad džiunglių įstatymai itin žiaurūs – išgyvena tik stipriausieji, bet stebuklui prilygstanti istorija nutiko Mikumi nacionaliniame parke Tanzanijoje, kai į kilpą patekusį liūtuką jo broliai ir seserys maitino net trejus metus, rašo Dailymail.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunas liūtas su kaklą veržiančia kilpą Mikumi parke pirmą kartą buvo pastebėtas 2009-aisiais metais, vėliau buvo bandymų jį surasti ir išlaisvinti, bet jie nebuvo sėkmingi. Tuomet nepavyko pagauti iš mirties gniaužtų ištrūkusio gyvūno ir nuimti jam nuo kaklo veržiančią kilpą, bet neseniai parko prižiūrėtojams per itin pavojingas gyvūno gaudynes pavyko jį išlaisvinti.

REKLAMA

Prieš maždaug trejus metus liūto jauniklis pateko į brakonierių pastatytas kilpas, nors mažylis ištrūko, ant kaklo liko veržiančios vielos, kuri gyvūnui augant vis labiau jį smaugė ir po kurio laiko jaunas liūtas būtų paprasčiausiai uždusęs.

Šios metus jauniklis ne tik negalėjo medžioti, bet ir kentėjo nuo infekcijos, kurį įsimetė svetimkūniui įsirėžus į odą. Kailis toje vietoje neaugo, deformavosi audiniai, atrodė, kad gyvūnas pasmerktas lėtai ir kankinančiai mirčiai.

REKLAMA
REKLAMA

Parko darbuotojas Williamas Mwakilema sakė: „Situacija buvo siaubinga, gyvūno būklė tikrai buvo kritinė ir džiugu, kad liūto gelbėjimo operacija, nors ir buvo pavojinga, bet baigėsi itin sėkmingai. Kitas stebinantis dalykas, kaip šis liūtas išgyveno – jo gentainiai su juo noriai dalijosi grobiu. Be kitų liūtų pagalbos jis būtų nugaišęs iš bado.“

Parko darbuotojo teigimu, kad kilpa, į kuria pateko smalsus jauniklis veikiausiai buvo skirta antilopei ar kitam gyvūnui, mat liūtai taip nemedžiojami ir gana retai į ja patenka.

Daugiau nuotraukų galite rasti čia

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų