Londone esančio Kosmetinės stomatologijos centro gydytojas Marvynas Druianas sakė, kad būtent tai leidžia blogą kvapą sukeliančioms bakterijoms likti ir daugintis jūsų burnoje.
Jis taip pat pridūrė, jog pusryčiams suvalgius kažką saldaus, pavyzdžiui, sausus pusryčių dribsnius, kuriuose yra nemažai cukraus, taip pat gali susidaryti nemalonus kvapas.
„Tai yra blogiausias žmogaus dienos pradžioje atliekamas įprotis, nes sausoje burnoje esančios bakterijos nebuvo pašalintos kartu su maistu ir taip jos sukelia blogą burnos kvapą. Tačiau greiti pusryčiai, tokie kaip sausi pusryčių dribsniai, taip pat nėra tokie jau naudingi, nes dėl juose esančio cukraus burnos ertmėje susidaro palanki terpė bakterijų dauginimuisi“, - teigė gydytojas.
Pasak Marvyno Druiano, geriausias būdas atsikratyti bakterijų yra suvalgius vaisių ir išgėrus stiklinę vandens.
Pasirodo, nuo blogo burnos kvapo, dar kitaip žinomo kaip halitozė, kenčia beveik 40% visos pasaulio populiacijos.
Kodėl atsiranda blogas burnos kvapas?
Už blogą kvapą atsakingi greitai išgaruojantys sieros junginiai, dar kitaip žinomi kaip nemalonaus kvapo dujos ir toksinai.
Šis jų skleidžiamas kvapas pats stipriausias būna ryte, nes miegant pravėrus burną, pastaroji išdžiūsta. Būtent tada bakterijos išskiria savo sudėtyje sieros turinčias dujas, o seilės padeda tuos nemalonų kvapą sukeliančius junginius „nuplauti“.
Bakterijų daugiausia susikaupia giliai ant liežuvio. Tai vieta, kurią, valantis dantis, pamiršta daugelis žmonių.
Dar viena priežastis, kodėl diagnozuojama halitozė – dantenų uždegimai. Joms ištinus ir atsiskyrus nuo dantų, susidaro tarpeliai, kuriuose kaupiasi negeros bakterijos.
Labai retais atvejais blogas kvapas praneša apie rimtesnius susirgimus, tad jokiu būdu negalima to ignoruoti.
Kaip jo išvengti?
Kad burnos nuolat nereikėtų pridengti ranka, suaugusiems žmonėms patariama dantis valyti 2 kartus per dieną, po kiekvieno valgio burną skalauti specialiu skysčiu ir, norint neleisti bakterijoms išskirti nemalonaus kvapo dujas, kasdien išgerti bent 1 litrą vandens.
Šis gydytojo Marvyno Druiano pareiškimas, kad, norint išvengti blogo burnos kvapo, būtina valgyti pusryčius, viešumoje pasirodė po atskleistų tyrimų rezultatų, nagrinėjusių, jog pusryčių atsisakymas gali padidinti riziką susirgti širdies ligomis ir nutukti.