1 Mitas: Neištikimybei ryžtamasi tada, kai šeimoje kažko trūksta
Ši teorija teisinga tik iš dalies. Būtent dėl to, jog šeimoje šio bei to trūksta, neištikimybei dažniausiai ryžtasi moterys. Netgi tyrimais nustatyta, kad ilgametėje santuokoje gyvenančios moterys į meilės nuotykius paprastai leidžiasi pajutusios, jog sutuoktinis jų vienaip ar kitaip nebetenkina.
Tačiau vyrams paprastai tokia priežastis nėra būdinga. Dauguma stipriosios lyties atstovų net ir turėdami namuose idealią žmoną bei absoliutų komfortą tiesiog neatsispiria progai „paišdykauti“, ypač tokiomis aplinkybėmis, kai aišku, kad nuotykį lengvai nuslėps nuo teisėtos sutuoktinės.
Atlikus apklausą net 56 proc. vyrų, kurie prisipažino bent kartą buvę neištikimi savo žmonoms, teigė, kad jų santuoka – netgi labai sėkminga ir šeimoje jie yra viskuo patenkinti. Ir tik 34 proc. manė, jog neištikimybėn pastūmėjo kokia nors šeimyninių santykių spraga.
2 Mitas: Vyrai būna neištikimi daug dažniau, nei moterys
Nors dar prieš keletą dešimtmečių toks teiginys buvo tikra tiesa, pastaruoju metu padėtis gana smarkiai pasikeitė ir... skirtumas virto pusiausvyra. Kodėl? Ogi todėl, kad seksualiai laisvesnės moterys ėmė ieškoti meilės nuotykių dėl priežasčių, kurios anksčiau buvo svarbios tik vyrams – ieškodamos ko nors naujo.
Be to, vis daugiau moterų neištikimybę renkasi kaip tylų kerštą sutuoktiniui už jo nedėmesingumą, neatidumą, žmonos nuomonės ignoravimą. Tai tarsi moteriškojo ego kilstelėjimas: aš vis dar patraukli, aš dar galiu sugundyti, ir jei nuosavam vyrui virtau tik namų apyvokos reikmeniu, tai svetimam esu gyvas, jaučiantis ir reikšmingas žmogus. Tos, kurios ryžosi tokiam saldžiam kerštui, vieningai tikina, jog veikia daug efektyviau, nei klasikinė shopingo terapija ar nauja šukuosena.
3 Mitas: Neištikimybė – tai būtinai seksas
Nors tikrai populiaru manyti, kad neištikimybei ryžtamasi norint patirti seksualinių malonumų, iš tikrųjų daugeliu atvejų seksas nėra pagrindinė priežastis, kodėl žmonės ima apgaudinėti savo antrąsias puses.
Nauji santykiai labiausiai vilioja savo naujumu, potyriais, kurių negali duoti ilgametis partneris. Tiesa, kartais įvardyti, kokių būtent pojūčių ieško neištikimautojas, gana keblu net jam pačiam.
Pakankamai dažnai naujo partnerio žavesiui neatsispiriama pasąmoningai – tai priminė kokią nors malonią vaikystės akimirką, taip bandoma išnaudoti jaunystėje nepatirtą progą. O štai idealias antrąsias puses turintys partneriai neretai prisipažįsta, jog neištikimybėn juos pastūmėjo būtent noras pabėgti nuo tobulumo. Taip manekeniškos figūros žmoną gali nukonkuruoti apvalutė kaimynė, nė nebandanti dangstyti savo celiulito, o puikų, supratingą ir švelnų vyrą – netašytas, įžūlus, storžievis bendradarbis.
4 Mitas: Jei neištikimas – vadinasi, nemyli
Tai gali būti ir tiesa, bet... nebūtinai. Neištikimybė neabejotinai reiškia nepagarbą duotam pasižadėjimui ar priesaikai, arba tai, kad jūsų partneris vadovaujasi visai kitomis vertybėmis, nei jūs.
Tačiau kai kuriems žmonėms seksas ir emocinis ryšys gali būti tiek atskirti, kad tikrąja meile laikomi tik santykiai, grįsti emociniu prisirišimu ir seksu, o visa kita... tik seksas. Nepaliaujant mylėti savo antrosios pusės. Beje, tokia logika labiausiai būdinga stipriajai lyčiai.
5 Mitas: Seksas su buvusiu – ne visai neištikimybė, juk partneris tai ne naujas
Nors skamba gana juokingai, bet emociškai neretai taip ir yra: neištikimybė su nauju partneriu ir neištikimybė su senu ir gerai pažįstamu suvokiama ne visai taip pat. Juk senieji santykiai nutrūko, taigi galima gintis, kad tai tebuvo tik seksas, o štai naujas partneris kur kas didesnė grėsmė – jis gali reikšti ir naujus rimtus santykius.
Tačiau objektyvi tiesa rodo, kad viskas yra atvirkščiai: būtent neištikimybė su buvusiais seksualiniais partneriais yra kur kas didesnė grėsmė esamiems santykiams, nei meilės nuotykis su kokiu nors nauju žmogumi. Mat jei vienam iš buvusių partnerių toks atsitiktinis pasimylėjimas – tik nuotykis, kitam tai gali būti ženklas, kad dar ne viskas prarasta ir galima susigrąžinti senus laikus. Tokiu atveju vėl iškyla buvusių santykių peripetijos ir... tenka nebe šiaip skirtis su partneriu, o skirtis su juo iš naujo.
Be to, visada lieka šansas, kad seni konfliktai pasimirš ir vėl įsiliepsnos aistringi jausmai.
6 Mitas: Jei kartą buvo neištikimas – apgaus ir vėl
Tiesą sakant, šis mitas yra bene artimiausiai tiesos. Jei partneris jau buvo neištikimas keletą kartų ir jo gyvenime neįvyko jokio stipraus emocinio perversmo – veikiausiai jis savo nuotykius tęs.
7 Mitas: Jei buvai neištikimas – prisipažink
Jei yra gana didelė grėsmė, kad antroji pusė apie neištikimybę vis tiek sužinos, vienareikšmiškas patarimas – geriau laiku prisipažinti. Taip bus daugiau šansų išgelbėti šeimą, nei tada, kai tiesa išaiškės aplinkiniais keliais.
Tačiau jei tikimybė, kad antroji pusė sužinos, yra minimali – geriau prikąsti liežuvį. Mat tokios žinios partneriui – itin didelis emocinis krūvis, pakertantis pasitikėjimą savimi ir savo vertės suvokimą. Neištikimajam toks prisipažinimas nuritina milžinišką akmenį nuo širdies, tačiau jo partneriui tai gali tapti abejonės rakštimi visam gyvenimui.
Tad kur kas išmintingesnė strategija – perkratyti savo jausmus, atsakyti sau į klausimą, kodėl taip sugundė neištikimybė, kad išsaugotumėte esamu santykius ir išvengtumėte tokių paslydimų ateityje. Kitaip tariant, jūs prisidirbote – jūs ir išsrėbkite, nesuversdamas savo jovalo antrajai pusei.
8 mitas: Jei nebuvo sekso – nebuvo ir neištikimybės
Emocinis prisirišimas prie kito žmogaus, atsidavimas, meilė ir žavėjimasis, gali tapti daug didesne grėsme šeimai, nei fizinė neištikimybė. Ne tik todėl, kad tokie jausmai taip pat verčia atstumti, ignoruoti savo partnerį, bet ir todėl, kad net apie 80 proc. rimtų santykių už šeimos ribų prasideda „tik draugyste“. Ir tokia neištikimybė paprastai būna ne vienkartinis nuotykis, o ilgalaikiai santykiai, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.