Pasak gydytojų toksikologų, lietuviai dažnai linkę gerti ne tik tuos vaistus, kuriuos skyrė daktaras, bet ir tuos, kuriuos davė geraširdė kaimynė.
Atėjus šaltajam metų sezonui, vaistinėse vienas po kito rikiuojasi pacientai. Daugiausia – tai vyresnio amžiaus žmonės, kurie gydosi ir lėtines ligas, ir peršalimo simptomus. Ir tik retas kuris gali pasigirti gera sveikata. Štai pensininkė Zofija nors ir vartoja vaistus širdžiai stiprinti, kitų medikamentų ji negeria. Moteris sako stengiasi mažiau gerti vaistų ir daugiau sportuoti gryname ore.
„Vyresnio amžiaus pacientai jie vartoja daug vaistų nuo 6 iki 10. Tai būna vaistai ir nuo kraujospūdžio, diuretikai ir nepakankamumui mažinti. Suskausta sąnariai, tai ir patys išgeria, ir ką kaimynė davė“, – pasakojo „Camelia“ vaistininkė-vedėja Zita Janušauskienė.
Įvairiose pasaulio šalyse atlikti tyrimai patvirtina vaistų suderinamumo svarbą. Tyrimai rodo, kad žmonėms, vartojantiems 5-9 vaistus, tikimybė susidurti su bent viena neigiama vaistų sąveika siekia 50 procentų.
Gydytojai toksikologai tikina, kad žmonės dažnai geria vaistus kraujo spaudimui mažinti, gerinti kraujo krešėjimą, o dar atsiradus papildomam skausmui kreipiasi į vaistininką pagalbos ir prašo nuskausminamųjų.
Plačiau apie tai TV3 reportaže