Įdarbinimo agentūros „Emplonet“ vykdančioji direktorė Justa Gėgžnaitė tikina, kad ypač atsigavo statybų ir apdirbamosios gamybos sektoriai:
„Ieškoma ir nekvalifikuotų darbininkų, ir darbuotojų,turinčių patirtį, techninį ar inžinerinį išsilavinimą. Tokių darbuotojų nuolat ieškome. Beje, atlygis jiems siūlomas aukštesnis, negu vidutinis. Deja, tendencijos tokios, kad Lietuvoje labai trūksta darbo rankų. Juntama didžiulė darbuotojų paklausa. Ir dabar jau darbuotojai ima diktuoti savo sąlygas. Todėl darbdaviai ir stengiasi pasiūlyti, kiek įmanoma, didesnius atlyginimus. O jie tradiciškai didžiausi IT sektoriuje“, – kalbėjo J. Gėgžnaitė.
„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ teigė, kad Eurostato paskelbti duomenys buvo kiek netikėti:
„Buvo gali laukti, kad įsigaliojus Rusijos embargui ir visai ES rinkai praktiškai pasinėrus į recesiją, matysime nuosaikesnį naujų darbo vietų augimą. Įmonės neskubės nei naujų darbo vietų kurti, nei atlyginimų didinti. Bet tokie nuogąstavimai nepasitvirtino, užimtumas toliau sparčiai didėja. Tiesa, daugiausia darbo vietų sukuriama į vidaus rinką orientuotuose sektoriuose, kurie produkcijos neeksportuoja. Tai rodo, kad neigiamas poveikis, kurį galimai patiriame dėl Rusijos recesijos ir dėl sumažėjusio eksporto į šią rinką, atsveriamas teigiamų tendencijų vidaus rinkoje. Tokios tendencijos, tikėtina, dar labiau išryškės antrąjį šių metų pusmetį. Nedarbo lygis nukrito žemiau natūralaus nedarbo lygio. Europos Komisija vertina, kad natūralus nedarbo lygis Lietuvoje yra apie 10 proc. Kai nedarbo lygis nukrenta žemiau šios kartelės, atsiranda didesnis spaudimas atlyginimų augimui, padidėja darbuotojų derybinė galia. Todėl matysime spartėsiantį atlyginimų augimą".
Antra vertus, pasak ekonomisto, išlieka labai didelė problema - Lietuvoje atlyginimų augimas labai netolygus:
„Štai pirmąjį šių metų ketvirtį statybų, IIT ir komunikacijų sektoriuose atlyginimų metinis augimas siekė daugiau, negu 10 proc. Tuo metu daugelio viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai beveik nedidėjo. Toks pats atotrūkis yra ir tarp skirtingų miestų bei regionų. Yra miestų, kur socialines pašalpas gaunančių daugiau, nei dirbančių. Jeigu išsilaikys dabartinės tendencijos, toliau matysime vidinę migraciją, mažesni miestai tuštės, ten gyvens tik socialiai remiami asmenys“, – tikino N. Mačiulis.