• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nedarbas JAV į prieš krizę buvusį lygį sugrįš tik po keleto metų, praneša BBC.

Taip pareiškė JAV federalinio rezervo banko valdybos pirmininkas Benas Bernanke.

Jo teigimu,  apie tvirtą šalies ekonomikos atsigavimą nebus galima kalbėti tol, kol nuolat nebus sukuriama daug naujų darbo vietų.  Dėl mažo ekonomikos augimo ir darbdavių nenoro priimti naujų darbuotojų  nedarbo rodikliai ženkliai pagerės tik po kelerių  metų.

REKLAMA
REKLAMA

B. Bernanke pripažino, kad nedarbo rodikliai pamažu gerėja ir tai teikia vilties. Sausį nedarbas šalyje siekė 9 proc. Praėjusių metų lapkritį šis skaičius buvo pakilęs iki 9,8 proc. Beveik vieno procento sumažėjimas per du mėnesius vienas didžiausių nuo 1958-ųjų.

REKLAMA

Nepaisant optimistiškai nuteikiančių skaičių, įdarbinimo rodikliai šalyje vis dar silpni, sugebėta į darbo rinką sugrąžinti tik kiek daugiau nei vieną milijoną iš aštuonių darbo per krizę netekusių žmonių.

Problema – senstanti visuomenė

B. Bernanke dar kartą pabrėžė būtinybę sumažinti krizės metu stipriai išaugusį šalies biudžeto deficitą, tačiau pridūrė, kad sunkumai, kurie laukia stengiantis tai padaryti, yra „bauginantys“. Taip, anot B. Bernankės, yra todėl, kad deficitas išaugo ne dėl papildomų vyriausybės išlaidų, o dėl gyventojų senėjimo ir sparčiai kylančių sveikatos apsaugos išlaidų.

REKLAMA
REKLAMA

JAV federalinio rezervo banko vadovas pažymėjo, kad esamas biudžeto deficitas, sudarantis 9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), 2015-aisiais nukris iki 5 proc., tačiau dešimtmečio pabaigoje pakils iki 6,5 proc.

Prognozuojama, kad JAV valstybės skola nuo dabar esančių 60 proc. BVP iki 2030-ųjų pakils iki 150 proc.

B. Bernanke teigia, kad su esamu skolinimosi tempu šalies biudžeto deficito problema iki 2035-ųjų ar 2050-ųjų taps nebepakeliama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, B. Bernanke sakė, kad vyriausybės išlaidas reikia mažinti laipsniškai, nes dideli išlaidų apkarpymai galėtų kelti grėsmę šalies ekonomikos atsigavimui.

Anot jo, geriausia būtų visus apkarpymus išdėstyti per dešimtmetį, kad jų poveikis nebūtų pernelyg drastiškas ir staigus. Toks pasiūlymas gana ženkliai skiriasi nuo kai kurių Europos šalių taikomos politikos, pavyzdžiui kaip kad Didžiosios Britanijos, kur nutarta vyriausybės išlaidas mažinti staiga tam, kad būtų aplopytas didelis šalies biudžeto deficitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų