Amerikiečiams jau pabosta auganti nedarbas ir krentantis pragyvenimo lygis. Tūkstančiai prisijungia prie demonstracijų prieš skurdą, korporacinį godumą, kol šalis toliau bando kovoti su ekonominės krizės pasekmėmis.
Protestai Volstrite, Niujorke prasidėję per pastarąsias savaites, ir toliau plinta po visus didžiausius JAV miestus. Sostinė nėra išimtis.
Recesija JAV prasidėjo 2007 metais, sprogus nekilnojamojo turto burbului. Viena iš jos pagrindinių dabartinių pasekmių – ekstremali situacija darbo srityje. Jos nebegalima ignoruoti.
Siekdamas spręsti šią problemą, JAV prezidentas Barackas Obama paruošė naująjį įstatymą, kuriuo siekiama kuo daugiau žmonių sugrąžinti į darbus, ir kad į paprastų amerikiečių kišenes vėl pasipiltų pinigai.
„Amerikos darbo įstatymo tikslas yra paprastas: daug žmonių grąžinti į darbą“, – praeitą mėnesį aiškino prezidentas.
Pasak JAV vyriausybės, 9,1 procento JAV piliečių yra bedarbiai. Tačiau ekspertai teigia, kad šis skaičius realybėje yra kur kas didesnis – realiai situacijai užmaskuoti yra naudojami įvairūs statistiniai manevrai.
„Jie neskaičiuoja nepilnu etatu dirbančiųjų, kurie ieško pilnaverčio darbo, jie neskaičiuoja žmonių, kurie yra bedarbiai jau labai ilgą laiką, pavyzdžiui, į statistiką nepatenka žmonės, kurie nedirba jau daugiau nei šešis mėnesius“, – pasakoja ekspertas. Toks metodas pagrindžiamas tuo, kad esą ilgalaikiai bedarbiai turbūt jau prarado viltį ir nebeieško darbo tikslingai.
„Seniau šie žmonės be jokios abejonės būtų įskaičiuoti į bedarbių sąrašą. Bet vyriausybė nuolatos keičia bedarbio sąvokos turinį, kad skaičiai atrodytų mažesni.“
Įskaičiavus šias kategorijas, tikrasis nedarbo lygis padidėtų beveik dvigubai. Jei taip būtų, vyriausybė privalėtų paskelbti, kad susidurta su didžiule krize. Tačiau jie vykdo savotišką propagandos kampaniją.
Ekspertai teigia, kad, norint pagydyti JAV ekonomiką, reikia panaikinti perdėtą optimizmą ir pripažinti skaudžią tiesą, pasakoja RT.
„Nedarbas ir toliau augs. Infliacija taip pat tik kils, tad vietoje vaidinimo, kad situacija ne tokia ir bloga, mums reikia pripažinti, kad ji išties yra bloga.“