Kaip penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra, tokį sprendimą priėmė Vilniaus apygardos teismas, patenkinęs prokuroro Egidijaus Motiejūno apeliacinį skundą ir sugriežtinęs pirmosios instancijos teismo nutartimi vairuotojai skirtą bausmę.
Vilniaus miesto apylinkės vilnietę G. V.-K. už vairavimą neblaiviai, kai alkoholio koncentracija kraujyje viršijo 1,5 promilės, pripažino kalta ir atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal jos mamos laidavimą.
Teismo nutartimi jai buvo uždrausta vairuoti transporto priemones pusantrų metų bei nurodyta sumokėti 1,5 tūkst. eurų įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
„Pirmosios instancijos teismas G. V.-K. skyrė pakankamai švelnias baudžiamojo poveikio priemones. Ji nepatyrė iš apkaltinamojo nuosprendžio kylančių griežtesnių suvaržymų, o tai nėra pakankama siekiant užtikrinti prevencinius tikslus ir sulaikyti asmenis nuo panašaus pobūdžio veiksmų ateityje“, – sprendimą teikti apeliacinį skundą argumentavo prokuroras E. Motiejūnas.
Jis teismo prašė pakeisti teismo nuosprendį ir iš G. V.-K. konfiskuoti jos nusikalstamos veikos padarymo metu vairuotą automobilį „Land Rover“ ar jo vertę atitinkančią pinigų sumą - 40 tūkst. eurų.
Būdama neblaivi, moteris vairavo jos vyrui nuosavybės teise priklausantį automobilį. Pirmosios instancijos teismas automobilį „Land Rover“ pripažino nusikaltimo padarymo priemone, tačiau, įvertinęs tai, kad G. V.-K. ankščiau nebuvo teista ar bausta už vairavimą esant neblaiviai, minėta transporto priemonė priklauso jos vyrui, kuris apie daromą nusikaltimą nežinojo, automobilis yra reikalingas G. V.-K. darbinei veiklai bei šeimos poreikiams tenkinti, automobilio nekonfiskavo.
Vilniaus apygardos teismas atsižvelgė į prokuroro argumentus ir apeliacinį skundą tenkino. Teismas konstatavo, jog konfiskuoti vilnietės vyrui priklausantį ir šeimos poreikių tenkinimui naudojamą automobilį nėra tikslinga, bet yra pagrindas iš G. V.-K. konfiskuoti automobilio vertę atitinkančią pinigų sumą.
Apeliacine tvarka baudžiamąją bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos nuomone, nusikalstamos veikos padarymo metu vairuoto automobilio vertės išieškojimas valstybės naudai iš nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą atleistos vilnietės yra proporcinga ir teisinga baudžiamojo poveikio priemonė.