Kam galima panaudoti 4 000 atitarnavusių jūrinių naftos gavybos platformų? Užuot jas sprogdinus ar kitaip demontavus, projektavimo bendrovė „Morris Architects“ pasiūlė projektą „Hotelier At Sea“, pagal kurį statiniai būtų paverčiami prabangiais viešbučiais.
Viešbučiu paversta naftos gavybos platforma (meninė koncepcija)
Kai kurių šaltinių teigimu, šiame amžiuje vien Meksikos įlankoje į „užtarnautą poilsį“ išeis apie 4000 jūrinių naftos gavybos platformų. „Morris Architects“ pasiūlė paversti šias erdves išskirtinėmis autonominėmis ir ekologiškomis dirbtinėmis salomis, tapsiančias „amerikietišku Dubajumi“.
Dabartiniu metu šias platformas siūloma griauti jas sprogdinant. Tai ne tik kainuotų milijonus dolerių, bet ir nužudytų nemažai jūros gyvūnijos. Vienos platformos naudingas plotas yra apie 1850 kvadratinių metrų, o to visiškai pakaktų rekreacinėms poilsiavietėms įrengti.
Beje, šis pasiūlymas jo autorių teigimu turėtų netgi būti pigesnis, nei paprastas sprogdinimas. Kompanija tokį teiginį grindžia tuo, kad pats viešbutis bus sukonstruotas iš standartinių matmenų modulių, kurie bus jungiami vienas su kitu ir "išlankstomi" į sudėtingesnes konstrukcijas. Juos gabenti galėtų dideli tanklaiviai, sumažinsiantys transportavimo kaštus.