Siekiant pažaboti kelių policijos pareigūnų kyšininkavimą, iš apyvartos išimami greičio matuokliai, kuriuose neįmanoma išsaugoti informacijos apie užfiksuotus pažeidimus. Iki šiol apie penktadalį policininkų naudojosi nemoderniais įtaisais.
Atgyvenusių greičio matuoklių atsisakymas yra viena iš Vidaus reikalų ministerijos priemonių, siekiant užkirsti kelius galimai pareigūnų korupcijai.
„Iš apyvartos išėmėme greičio matuoklius, kurie neturi jokios atminties, o tuo pačiu palikę greičio matuoklius su atmintimi, sustiprinome jų duomenų kontrolę. Manau, kad tai paskatins pareigūnus neberizikuoti imant kyšį, o vairuotojus informuosime, kad duodami kyšį jie labai stipriai rizikuoja būti patraukti baudžiamojon ir administracinėn atsakomybėn", – trečiadienį po susitikimo su policijos generalinio komisaro pavaduotoju Sauliumi Skverneliu sakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
Ministras patikslino, jog iš 250 nestacionarių greičio matuoklių išimti 50 greičio matuoklių, kurie neturi atminties. Iki kovo 1 dienos matuokliai pristatomi į Policijos departamentą, kur bus sandėliuojami, nurašomi arba naikinami.
S. Skvernelis sakė, kad pagal naująją tvarką greičio kontrolė bus automatizuota – pareigūnai naudos greičio matuoklius, kurie išsaugojo greičio viršijimą faktą, duomenys bus siunčiami į pagrindinį centrą, vėliau tikrins, ar buvo surašytas protokolas. Tvarka galios ne tik patruliams, bet ir visiems policijos ekipažams.
„Be to, nemažai transportų priemonių yra daromas vidinis ir išorinis garso ir vaizdo įrašas", – teigė Policijos departamento atstovas ir pridūrė, kad pirmiausia dėmesys bus atkreipiamas į tuos Lietuvos regionus, kuriuose korupcija ir kyšininkavimas klesti labiausiai.
„Mes įvedame ir intensyviname Policijos departamento rekontrolę. Ši kontrolė tikrai bus ir nepavyks vietose nuslėpti neužfiksuotų greičio viršijimų", – teigė R. Palaitis.
Vidutinis policijos pareigūno atlyginimas šiuo metu siekia nuo 1 tūkst. 500 litų, atskaičius mokesčius.