• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Urėdai guodžiasi, kad sunkmečiu stojant statyboms niekas nebeperka ar neįperka medienos, kurios kainos negali būti lengvai keičiamos.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio urėdo pavaduotojo medienos ruošai ir prekybai Vytauto Raginio teigimu, įmonės nebeperka medienos, nors kainos, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 30 proc.

REKLAMA

„Dėl sustojusių statybų įmonės nebeperka medienos, o kainos yra nustatytos konkurso, kuris jau įvyko“, – lrt.lt aiškino jis.

„Reikia laukti, kol bus skelbiamas naujas konkursas, kuriame bus nustatomos kitos kainos“, – kalbėjo V. Raginis.

Kretingos urėdas Antanas Baranauskas apie esamą situaciją medienos rinkoje kalba panašiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Sumažėjo ne tik kainos, bet ir pardavimai – apie 40 proc. palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu“, – komentuoja A. Baranauskas.

Pasak pašnekovo, daug medienos buvo išgabenama į užsienį, o statybų sektoriui sustojus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, medienos paklausa labai sumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mažinti kainų daugiau nebegalime, nes juk turi ir urėdija išsilaikyti. Tikiuosi, kad situacija yra laikina ir po pusmečio ji pasikeis“, – lrt.lt sakė Kretingos urėdas.

Prienų urėdas Robertas Judickas teigia, jog savo darbo praktikoje tokios blogos situacijos neatsimenantis. „Net žiemą niekas nenori pirkti medienos, situacija – liūdna“, – tvirtina R. Judickas.

REKLAMA

Pašnekovo teigimu, kainos, kurios buvo paskelbtos gruodžio mėnesį, pirkėjams pasidarė per didelės. „Tokiomis kainomis niekas nebeperka“, – apgailestauja urėdas.

R. Judickas mano, kad medienos rinka atsigaus tik pajudėjus statyboms. „Šiemet vargu ar atsigaus, reiks laukti geresnių laikų“, – mano specialistas. 

REKLAMA

Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas sako, kad naujos medienos prekybos taisyklės, kurios buvo patvirtintos praėjusių metų pabaigoje, sujaukė rinką.

„Nauja tvarka, kurią išsireikalavo patys medienos perdirbėjai, tapo dviprasmiška ir pražūtinga, nes kainų tikslinimas pagal ją jau nebegalimas“, – tvirtina B. Sakalauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Urėdijos negali parduoti, o perdirbėjai patvirtintomis kainomis negali pirkti medienos, nes ji šiandienos rinkai yra per didelė“, – kalbėjo jis.

Anot pašnekovo, Generalinė miškų urėdija buvo kaltinama neskaidrumu ir medienos perdirbėjai sukėlė ažiotažą.

„Ši situacija buvo, kai medienos kainos augo ir niekas nepagalvojo, kad jos gali kristi. Inicijuotas taisyklių pakeitimas, tik, deja, jose nenumatyta galimybė kainas tikslinti, o čia ir yra visa problema“, – aiškina generalinis miškų urėdas.

REKLAMA

„Mes negalime parduoti, o perdirbėjai patvirtintomis kainomis negali pirkti medienos, nes ji šiandienos rinkai yra per didelė“, – pabrėžia pašnekovas.

B. Sakalauskas pasakoja, kad neseniai vyko pasitarimas dėl susidariusios situacijos, kuriame dalyvavo visų perdirbėjų asociacijos, urėdijų atstovai ir kiti atsakingais pareigūnai.

REKLAMA

„Teisinio sprendimo nerasta, kaip šią situaciją pakeisti, prieita aklavietė. Vienintelė išeitis – vėl iš naujo keisti taisykles, o tai užtrunka keletą mėnesių. Tai ilgas ir nuobodus procesas“, – pastebi generalinis miškų urėdas.

Pasak pašnekovo, praėjusių metų sausį už medieną buvo gauta 40 mln. litų, o šių metų sausį – 21 mln. „Praradimai didžiuliai, medienos niekas nebeperka“, – apgailestauja B. Sakalauskas.

Aistė Stasiulytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų