Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
O kai triuksmas yra nuolatinis toninis garsas, kuris nevirsija 35dB taciau jis yra nuolat girdimas 24 valandas per para, 365/366 dienas per metus? Nuo toninio garso pradeda spausti ir skaudeti galva (deja, visi zmones skirtingai reaguoja i triuksma, ir tiems kas turi itin gera klausa plius yra jautresni, tikrai yra nesaldu) - neimanoma ilgiau pabuti vonioje, buto koridoriuje. Laiptineje turbut daugiau dB, bet kol kas ten nematavom. Ka tuomet daryti? Ar neimanoma butu istatymuose numatyti 30 dB ar net 25 dB zemutines ribos? Pasak PSO (W.H.O.) jau 30 dB nakties metu yra negerai, bet matyt mums Lietuvoj nors kuola ant galvos tasyk, kad nusprende 35 dB palikt. Pakeitus istatyma gyventoju naudai, tiekiejai, valdytojai ir kt., kas turi itakos, turetu pasirupinti geresne garso izoliacija - taip, tai butu papildomos islaidos, taciau jos pritrauktu papildomu pajamu i biudzeta/izda/ekonomika, kas yra taip pat gerai, sumazintu gyventoju nuovargi ir pagerintu gerbuvi (labai sunku gyventi kai nuolat spaudzia lyg ir neitin stiprus, taciau labai varginantis toninis garsas, kam idomu - youtube susiraskit 240 Hz tonini garsa ir paklausykit, nors ir neitin garsiai, kaip smagu gyventi su tokiu tonu 24 val. per para). duok dieve istatymu kurejams tu paciu salygu su toniniais 35 dB garso lygio triuksmu, jei empatijos siek tiek truksta - ji atsiras, pajutus savo kailiu, ka reiskia tokios salygos. anksciau tokio triuksmo nebuvo, atsirado gal maziau nei pries metus.
Labai liūdna, kad mūsų šalyje dar nrpakankamai dėmesio skiriama triukšmo valdymui - nutylima didelė šio triukšmo žala organizmui, nevykdomos WHO direktyvos, neatsižvelgiama į akustinę pastatų klasę ir t.t.
@Dovilė
Nustatys, kad neviršija normų, kaip ir Klaipėdoj prie uosto, niekam nerūpi.
@Dovilė
Ir policija visai nereaguoja, kodėl jiem neduoti teptukus, tegul tvoras dažo. Mūsų policija visai sulepšejo, bijo triukšmautoju
REKLAMA
REKLAMA
Neapsikenčiate triukšmo bute? Paaiškino, kur kreiptis turint tokią problemą