• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas ketina išplėsti sąrašą daiktų ir paslaugų, už kurias žmonės turėtų mokėti mokesčius valstybei. Žmonės privalėtų mokėti už darbdavių suteiktus tarnybinius butus, dovanas, keliones, maitinimą ir taip toliau, ir panašiai.

REKLAMA
REKLAMA

Mokestis už sotumą

Seime užregistruotas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektas, kuriuo būtų apmokestinta praktiškai viskas, už ką šiuo metu dar nereikia mokėti mokesčių valstybei. Pataisas registravo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Vitas Matuzas.

REKLAMA

Jei projektui, kurį minėtas komitetas jau palaimino, pritartų ir visas Seimas, žmonėms gyventojų pajamų mokestį reikėtų mokėti už bet kokį iš darbdavio kaip atlygį už darbą gautą daiktą, taip pat už darbdavio dovanotą, laisvalaikio praleidimo, pramogų, poilsio, turizmo paslaugas. Darbuotojas valstybei turėtų susimokėti net tuo atveju, jei darbdavys jį nemokamai pamaitina. Tai būtų laikoma pajamomis, gautomis natūra.

REKLAMA
REKLAMA

Žmogus turėtų su valstybe atsiskaityti ir tuo atveju, jei darbdavys jam suteikia tarnybinį butą arba nuomoja lengvatine kaina. Mokestis būtų atskaičiuojamas ir tuo atveju, jei darbuotojui darbe būtų suteikta beprocentė arba lengvatinė paskola ir t. t.

“Aš projektą registravau tik kaip ėjęs pirmininko pareigas asmuo. Bet balsavau prieš šitą nesąmonę. Klauskite Žilvino Šilgalio, kodėl jis tai pasiūlė. Tai jo idėja”, - nuo absurdiško projekto atsiribojo V.Matuzas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gamtos reikalai - nemokamai

Ž.Šilgalis tvirtino, kad visus apmokestinamus dalykus buvo būtina įvardyti, nes dabartiniame įstatyme konkrečiai nenurodyta, kas yra pajamos, gautos natūra.

“Bet pasiūlėme iš sąrašo išbraukti tarnybinius automobilius. Juk neįmanoma susekti, kur žmogus juo važiuoja - darbo reikalais, į parduotuvę ar į namus”, - guodė Ž.Šilgalis.

REKLAMA

Tačiau, anot jo, visa kita būtina apmokestinti.

“Jei, pavyzdžiui, darbdavys padovanoja atostogas - natūralu, kad tada žmogus turi susimokėti valstybei. Arba jei žmogus iš banko paima paskolą, o palūkanas už jį moka darbdavys - natūralu, kad tai reikėtų laikyti kaip asmeninę naudą, kaip pajamas natūra. Tas pats ir dėl maitinimo, kitų dalykų”, - dėstė Ž.Šilgalis.

REKLAMA

Beje, būtų dalykų, kurie liktų ir neapmokestinti. Pavyzdžiui, nereikėtų mokėti už darbdavio suteiktus darbinius rūbus: kombinezonus, uniformas ir panašiai. Taip pat nereikėtų mokėti net ir už, pavyzdžiui, darbo tikslais naudojamus kompiuterius, spausdintuvus, darbo kėdę ar net naudojimąsi darbovietės tualetu.

Danas NAGELĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų