Praėjusią savaitę garsiųjų „Paris-Roubaix“ (U-23) (pranc. „Paris-Roubaix Espoirs“) lenktynių organizatoriai prabilo apie iškilusius finansinius sunkumus, dėl kurių kitąmet (2011.05.29) varžybos gali ir neįvykti.
Trumpai apie lenktynes
Šios lenktynės dar vadinamos „mažosiomis Paris-Roubaix“, nes jų maršrutas eina istorinių „Paris-Roubaix“ (1896) trasa, atvedančia į senąjį Roubaix velodromą, kuriame šiemet triumfavo šveicaras Fabian Cancellara.
Amerikietis Taylor Phinney šiemet laimėjo „Paris-Roubaix Espoirs“ antrus metus iš eilės ir papildė tokių garsių dviratininkų gretas kaip Thor Hushovd ar Yaroslav Popovych, laimėjusių šias varžybas atitinkamai 1998 ir 2001 metais.
Lenktynės – nuostolingos
„Tai vienos prestižiškiausių lenktynių jaunimui iki 23 metų (U-23), tačiau jos tampa nuostolingos. Policijos pajėgų finansavimas pabrango nuo 2,40€ iki 12€ už valandą, ir mes nebepajėgūs surengti varžybų“.– pranešė dviračių klubo „Velo Club Roubaix“ prezidentas Jean-Charles Cannone.
Finansinės galimybės sumažėjo ir dėl to, kad „VC Roubaix“ sumanė įgyvendinti projektą, skirtą jauniems dviratininkams. Numatoma įsteigti sporto centrą, kurio statybos prasidės ateinančiųjų metų sausio mėnesį ir planuojamos užbaigti 2012 metų pradžioje.
Išgyvens – su parama
Į šią iniciatyvą palankiai sureagavo istorinių „Paris-Roubaix“ organizatorius ASO (Amaury Sport Organisation), esantis ir vienas iš „Paris-Roubaix Espoirs“ partnerių, pažadėjęs skirti papildomą finansavimą.
„VC Roubaix“ klubo prezidentas Jean-Charles Cannone tikisi, kad su ASO pagalba „lenktynės jaunimui, gyvuojančios nuo 1967 metų, išgyvens“.
Patirtis – svarbiausia
Neabejingi „Paris-Roubaix Espoirs“ lenktynių likimui pasirodė esą ir šiemet jose dalyvavę 3 Lietuvos dviratininkai.
„Tikrai nekokia žinia. Aš važiavau jas 4 kartus, šiais metais nesisekė labiausiai, bet tas jausmas įvažiuoti į velodromą yra nepakartojamas“.– sakė portalui „Balsas“ Evaldas Šiškevičius („VC La Pomme Marseille“), šiemet neįveikęs visos distancijos.– „Jeigu jas anuliuos, sportininkams tai tikrai didelis nusivylimas, nes daug žmonių šioms lenktynėms ruošiasi visus metus“.
Reikalinga sėkmė
Kitas dviratininkas, Gediminas Kaupas (buv. „Soenens-Jartazi“, būs. „Continental Team Differdange“), teigė, kad, neskaitant patirties privalumo, šiose varžybose reikalinga ir didelė sėkmė.
„Tai labai geros lenktynės, labai gera patirtis jauniems sportininkams, kurie specializuojasi klasikinėse lenktynėse. Aišku, tokiose lenktynėse reikia labai daug sėkmės, kurios neturėjau šiais metais. Kaip bebūtų, aš kitais metais nebegaliu važiuoti šitų lenktynių, bet ateityje tai neatsisakyčiau pravažiuot istorinių „Paris-Roubaix“, nes brukas man patinka“.– teigė Gediminas Kaupas, šiemet „Paris-Roubaix Espoirs“ lenktynėse užėmęs 54 vietą iš 76 (+7 min. 4 sek.).
Arena jauniems talentams
Išskirtinė kelio danga buvo menka kliūtis Ramūnui Navardauskui, kuris prestižinėse „Liege-Bastogne-Liege Espoirs“ lenktynėse užėmė 1 vietą, o „Paris-Roubaix Espoirs“ – 8 vietą, nuo amerikiečio Tayloro Phinney (buv. „Trek Livestrong“, būs. „BMC Racing“) atsilikęs 1 min. 7 sek.
„Tokios varžybos jaunimui tikrai labai svarbios. Kaip ir bet kokios kitos tarptautinės varžybos, „Paris-Roubaix Espoirs“ suteikia daug patirties sportininkams. Jose galima pasirodyti stipriems ir pajėgiems sportininkams. Šitas varžybas nelengva surengti vien dėl specialaus kelio... Na, bet kokiu atveju, būtų gaila, jeigu tokių varžybų neliktų“.– sakė buvęs „VC La Pomme Marseille“ narys Ramūnas Navardauskas, kurio talentą pastebėjo ProTour komanda „Garmin-Cervelo“, pasiūliusi jam kontraktą 2011-2012 m.
*
Nuo 1967 metų „Paris-Roubaix Espoirs“ tradiciškai rengiamos gegužės mėnesį. Iki 1994 metų jose dalyvavo tik dviratininkai mėgėjai. Nuo 2005-ųjų varžybos įtrauktos į UCI Europe Tour kalendorių ir joms suteikta 1.2. kategorija.
Susiję tekstai:
R. Navardauskas įveikė „Paris-Roubaix“ (U-23) trasą