• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reda Gilytė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Šiemet dauguma Seimo narių parlamentinei veiklai skirtas lėšas išleido beveik iki lito, teigia Etikos ir procedūrų komisijos vadovas. Pasak jo, vis dar didžiausias sumas parlamentaria išleidžia transportui. Kai kurie seimūnai teigia, kad dabar skiriamos lėšos parlamentinei veiklai yra per mažos.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar Seimo nariai kas mėnesį parlamentinei veiklai gauna daugiau nei 2200 litų. Parlamentas dar vieneriems metams pratęsė šią sumą, kitaip į Seimo narių kišenes kiekvieną mėnesį būtų įkritę 3830 litų.

REKLAMA

„Kartais kyla įtarimų ir abejonių, ir klausiam papildomos informacijos dėl atskirų atvejų, kai perkama daug gėlių ar suvenyrų. Pasitaiko atvejų, kai knygos kai kam pakiša koją. Knygas gali dovanoti bendraja tvarka, kaip nustatyta valdyboje, bet negali mokykloms duoti kaip labdaros ir sakyti, kad čia – dovana“, – kelis neleistinus atvejus pateikia Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Valentinas Stundys.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, dauguma Seimo narių išleidžia visas skirtas lėšas. Kai kurie įsitikinę, kad pinigų parlamentinei veiklai reikėtų kelis kartus daugiau. Į Seimą išrinkti ne sostinėje, o kituos regionuose parlamentarai svarsto, kad jie turėtų gauti daugiau nei Vilniuje išrinkti Seimo nariai.

„Jeigu tu dirbi pagal tai, ko iš tavęs reikalauja Konstitucija, statutas, įstatymai ir visi kiti dokumentai, tai, aišku, tų išlaidų parlamentinei veiklai nepakanka. Tu gali per žiniasklaidą teikti savo informaciją, pavyzdžiui, parašai straipsnį ir nori patalpinti nacionalinėje ar regioninėje žiniasklaidoje, tai kiek reikia mokėti už straipsnį – juk veltui niekas netalpina – tai kiek išleidi pinigų“, – apie, tai, kad parlamentinės veiklos išlaidos turėtų būti didesnės, sako Seimo Darbo partijos frakcijos narys Mečislovas Zasčiurinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už išmokų paskirstymą, atsižvelgiant į gyvenamąją vietą pasisako ir Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Kęstas Komskis.

„Manyčiau, kad reikia pradėti skirstyti: vieniems Seimo nariams, kurie toliau gyvena – didesnės išlaidos, tie, kurie yra Vilniuj – mažesnės. Dabar mes analizuojame, kas, kur išleidžia lėšas. Pavyzdžiui, tiems, kurie gyvena Žemaitijoje, jiems užtenka tik už kurą susimokėti – kitoms išlaidoms nelieka“, – teigia K. Komskis.

REKLAMA

Nors Seimo narių parlamentinės išlaidos lieka sumažintos, veiklai pinigų jie galės skirti daugiau, nes nuo sausio pasididino algas, ir jos jau grįš į prieškrizinį lygį. Anksčiau buvo siūloma kanceliarines išlaidas naikinti, jas pridedant prie atlyginimo. Seimo Pirmininkė neatmeta galimybės šį klausimą svarstyti.

REKLAMA

„Čia reikia paskaičiuoti, nes jeigu pridėsime prie atlyginimo, be abejo Seimo kanceliarijai reikės papildomų išlaidų, nes reikės mokėti „Sodros“, sveikatos draudimo mokesčius“, – pažymi L. Graužinienė.

Pagal apklausas, gyventojai labiausiai piktinasi, kad parlamentarai už mokesčių mokėtojų pinigus nuomojasi prabangius automobilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų