Kovo 17 d., trečiadienį, 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) filosofė Audronė Žukauskaitė skaitys paskaitą „Emisijos karta“: šiuolaikinis menas ir kapitalizmas“.
„Ar tai, kad projektas „Emisija“, pristatęs nepriklausomoje Lietuvoje susiformavusią menininkų kartą, jai apibūdinti pasitelkė finansinį terminą, yra tik atsitiktinumas, ar vis dėlto esama tam tikro santykio tarp šiuolaikinio meno ir kapitalizmo? Ar šios kartos menininkų kuriamą meną, pristatomą ir NDG, turėtume vertinti kaip sėkmingus kapitalizmo produktus, ar priešingai – kaip veiksmingą kapitalizmo kritiką?“ – klausia Audronė Žukauskaitė.
Po paskaitos, 18 val. NDG auditorijoje vykstančioje kino programoje „Menininkų portretai“ bus parodytos dokumentinės laidos apie dešimtame dešimtmetyje iškilusius Lietuvos menininkus Deimantą Narkevičių ir Eglę Rakauskaitę bei viena iš menininkų kurto televizinio projekto „tvvv.plotas“ laidų, kurioje dalyvauja menininkai Svajonė ir Paulius Stanikai.
Audronė Žukauskaitė – filosofė, humanitarinių mokslų (filosofijos krypties) daktarė, Kultūros, filosofijos ir meno instituto vyresnioji mokslo darbuotoja. Knygų „Anapus signifikanto principo“ (2001) ir „Anamorfozės: nepamatinės filosofijos problemos“ (2005) autorė, rinkinio „Viskas, ką norėjote sužinoti apie Žižeką, bet nedrįsote paklausti Lacano“ (2005) vertėja ir sudarytoja. Šiuo metu rengia knygą „Gilles’o Deleuze’o ir Felixo Guattari’o filosofija: pasekmės kultūrai“.
„Istorijos. Susitikimai“ – ekskursijų ir paskaitų serija po Nacionalinės dailės galerijos ekspoziciją. Kas antrą trečiadienį Lietuvos XX–XXI a. dailę ir jos kontekstus publikai pristato įvairių kartų Lietuvos dailės ir kultūros tyrinėtojai bei dailininkai. Jų požiūrių įvairovė atskleidžia modernios ir šiuolaikinės Lietuvos dailės kodus, leidžia naujai pažvelgti į jos istoriją.
Ekskursijos trukmė – 1 valanda.
Įėjimas su galerijos bilietu. Aukštųjų mokyklų studentams su pažymėjimu – nemokamai.
Kino programos trukmė – 1 val. 21 min. Įėjimas į kino programą nemokamas.