• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naktį iš antradienio į trečiadienį Lietuvos laiku startuos 2012–2013 metų NBA sezonas. Portalas Krepsinis.net parengė dviejų dalių apžvalgą. Pateikiame antrąją jos dalį, kurioje pristatysime įdomiausius įvykius Vakaruose.

REKLAMA
REKLAMA

D-Mo

Prieš debiutą NBA arenose krepšinio sirgaliai spėliojo Donato Motiejūno galimybes. Vieni teigė, kad lietuvis būtent ir sutvertas NBA, kiti neslėpė didelio nerimo dėl puolėjo ateities stipriausioje krepšinio lygoje. Tačiau ko yra vertas įrodė pats D.Motiejūnas.

REKLAMA

„Gangnam Style“ šokiai, juokeliai apie Dwightą Howardą, linksmi sąmojai su žurnalistais – Hjustone jis pritapo taip greitai, kaip jam buvo „įskiepytas“ trumpinys. Lietuvos krepšinio talentas žybtelėjo jau vasaros lygoje, o NBA ikisezoninėse rungtynėse paliko vis mažiau abejonių. Per šešias draugiškas rungtynes 22 metų 213 cm ūgio kaunietis žaisdavo vidutiniškai po 19 minučių, rinkdavo 9,8 taško (51 proc dvit., 40 proc. trit.) ir sugriebdavo 4,3 atšokusio kamuolio. Plastiškojo aukštaūgio statistika būtų dar geresnė, jei ne susitikimas su „grizliais“, kai per 5 minutes užsidirbo 5 asmenines pražangas.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, gerai sekėsi ir tiesioginiams D.Motiejūno oponentams – sunkiesiems „Rockets“ krašto puolėjams. Todėl, kitaip nei kita Lietuvos viltis NBA Jonas Valančiūnas, D.Motiejūnas susidurs su kur kas didesne konkurencija. Kaip pavyks su ja kovoti, prognozuoti labai sudėtinga. Mat nėra visiškai aiškios kitų jaunų „Rockets“ aukštaūgių galimybės. Be to, ir pats D.Motiejūnas praėjusį sezoną Lenkijoje demonstravo kiek banguotą žaidimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, puolėjas turbūt pranoko daugelio lūkesčius. Prieš oficialiai sudarant sutartį, Hjustono klubo treneriai net nebuvo tikri dėl D.Motiejūno vaidmens komandoje, bet pasiruošimo cikle turėjo įsitikinti, kad naujokas gali būti labai naudingas. Nieko čia nepriprognozuosi – sezonas D.Motiejūnui ir jį stebintiems bus velniškai įdomus bei nenuspėjamas.

REKLAMA

Ką pakeis „barzdočius“?

Hjustono „Rockets“ prieš sezoną subūrė tokią komandą, kuri tiek finansiškai, tiek meistriškumo atžvilgiu tiesiog prašyte prašėsi žvaigždės. NBA ekspertų prognozės pasitvirtino – į didžiausią Teksaso miestą atvyko Oklahomos „Thunder“ toliašaudės artilerijos lyderis Jamesas Hardenas.

REKLAMA

Tiesa, už jį Hjustonas paauko išties nemažai – aukšto lygio starto penketo gynėją Keviną Martiną ir daug vilčių teikiantį Jeremy Lambą. Na, bet yra kaip yra. „Rockets“ tikrai labai reikėjo išskirtinės asmenybės prie tokių žaidėjų kaip Jeremy Linas, Omeras Ašikas ir... viskas. Daugiau – vien jaunimas ir vidutiniokai. Įdomu, kaip J.Hardenas atrodys išsilaisvinęs iš Kevino Duranto ir Russello Westbrooko šešėlio, bet nepanašu, kad jis galės kardinaliai pagerinti „Rockets“ situaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jamesas Hardenas (nuotr. SCANPIX)Jamesas Hardenas (nuotr. SCANPIX)

Prieš mainus NBA apžvalgininkai „raketoms“ prognozavo 13 vietą Vakaruose. Su įspūdinga barzda išsiskiriančiu buvusiu „Thunder“ didžiojo trejeto nariu Hjustono ekipos šansai nepadidės tiek, kad būtų galima galvoti apie atkrintamąsias. Bet, NBA klubai, bijokite. „Rockets“ finansinės galimybės leis vėliausiai kitą sezoną prisivilioti dar vieną NBA žvaigždę. Tada bus kita kalba.

REKLAMA

Žvaigždžių miestas

Los Andželo „Lakers“, be jokios abejonės, labiausiai per vasarą sustiprėjusi NBA komanda. Ir tie visi aštuoni patirti pralaimėjimai NBA ikisezoninėse rungtynėse nieko nesako. Tik nedidelė galimybė „Lakers“ kritikams trumpai pasidžiaugti.

REKLAMA

Dwightas Howardas ir Steve'as Nashas – jau vien aplink šiuos žaidėjus sulipdžius pagalbininkų būrį būtų galima galvoti apie pakankamai neblogus rezultatus. O kai tie „pagalbininkai“ yra Kobe Bryantas, Pau Gasolis, Metta World Peace ir kiti... Ne veltui „Lakers“ įvardijami kaip bene rimčiausi pretendentai mesti iššūkį Majamio „Heat“ klubui NBA finale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ant popieriaus – taip, bet niekas negali būti garantuotas, kaip būriui žvaigždžių seksis dalytis kamuoliu. Pirmiausia – kaip tą darys K.Bryantas ir S.Nashas. Abu jie savo komandose didžiąją rungtynių dalį laikydavo kamuolį savo rankose. Kas bus dabar? Kita vertus, mažas galvos skausmas, palyginus su tuo, kas būtų, jei geltonų „Lakers“ marškinėlių S.Nashas ir D.Howardas nevilkėtų.

REKLAMA

Pernai Los Andželo komandai galvą skaudėjo iki soties. Dabar atėjo metas pergalėms. Jų tikrai bus. Gal atsinaujinusiems „Lakers“ bus sunkoka įsibėgėti analogiškai, kaip prieš dvejus metus buvo „Heat“ krepšininkams. Bet susiklijavę jie turėtų tarti labai svarų žodį atkrintamosiose. Kiek toli ten nužygiuos ir ar tikrai finale susitiks su „Heat“, priklausys nuo susiklijavimo greičio ir sėkmės, nes Vakaruose – išties karšta.

REKLAMA

Susižeidė, bet nenukraujavo

Visą vasarą visi tik ir kalbėjo, ar pavyks Oklahomos „Thunder“ vadovams išlaikyti lyderių trejeto narį Jamesą Hardeną. Na ir nepavyko. Snaiperis pasirinko pinigus – negavęs 4,5 mln. JAV dolerių daugiau papildė Vakarų konferencijos autsaiderius Hjustono „Rockets“.

REKLAMA
REKLAMA

Bet „Thunder“, daugelio nuomone, nepralaimėjo. Ne tik todėl, kad mainais gavo du gynėjus Keviną Martiną ir Jeremy Lambą (vienas bent iš dalies pakeis J.Hardeną jau dabar, kitas turėtų ateityje). Sudarę su J.Hardenu 55 mln. JAV dolerių kontraktą „Thunder“ tiesiog būtų save pasmerkę problemų virtinei ateityje.

Kevinas Durantas (nuotr. SCANPIX)Kevinas Durantas (nuotr. SCANPIX)

Oklahomos ekipa turi ilgalaikius milžiniškus kontraktus su dar trimis žvaigždėmis – Kevinu Durantu, Russellu Westbrooku ir Serge'u Ibaka. Todėl, pavyzdžiui, kitą sezoną pagalbininkus lyderiams dėl finansinių aplinkybių galėtų įsigyti tik už minimalų atlyginimą. Atsikratę J.Hardeno sutarties galvos skausmo, „Thunder“ dabar turės kur kas daugiau erdvės.

Taip, gal Oklahomos ekipa iš tiesų kiek susilpnėjo, bet pripažinkite – iš desperatiškos situacijos išsisuko bene geriausiu scenarijumi.

Tik pažiūrėk, tik pažiūrėk...

Svaigsta galva, pamačius Los Andželo „Clippers“ komandos atsarginių suolą. Jau praėjusį sezoną Holivudo miestas žavėjo aukšto lygio sudėtimi. Vasarą „įsigudrino“ prisivilioti dar bent kelis gerai žinomus NBA žaidėjus.

Blake'as Griffinas, Chrisas Paulas, DeAndre Jordanas, Jamalas Crawfordas, Mattas Barnesas, Chauncey Billupsas, Willie Greenas, Grantas Hillas, Lamaras Odomas, Ericas Bledsoe – su tokiais žaidėjais galima galvoti apie rimtus dalykus. Kita vertus, galvoje piešiasi du visiškai skirtingi „Clippers“ sezonai.

REKLAMA

Blake'as Griffinas (nuotr. SCANPIX)Blake'as Griffinas (nuotr. SCANPIX)

Optimistinis: Ch.Paulas žaidžia gerai kaip žaidęs, B.Griffinas ir D.Jordanas dar patobulėja, Chauncey Billupsas žaidžia taip pat sėkmingai kaip prieš sunkią traumą, į žaidimą puikiai įsipaišo atsarginiai, o treneris Vinny Del Negro sustyguoja žaidimą, ypač ginantis. Pesimistinis: B.Griffinas ir D.Jordanas nepatobulėja tiek, kiek tikėtasi, Ch.Billupsą persekioja traumos šešėlis, atsarginiai įneša mažesnį indėlį nei prognozuota (nors, pavyzdžiui, L.Odomui neįmanoma turėti prastesnio sezono nei pernai), V.Del Negro neranda veikiančios gynybos sistemos, o vienerių metų sutartį turintis Ch.Paulas prieš „mirštančią liniją“ prašo mainų.

Visko gi būna, bet lažybų kontoros favoritu laikytų pirmąjį galimą scenarijų.

Jie niekur nesitraukia

San Antonijaus „Spurs“ komandos benefisą puikiai atspindi vieno NBA apžvalgininko komentaras, kuris skamba maždaug taip: „Tony Parkeris prisijungia prie Timo Duncano ir Emanulio Ginobilio 30-mečių klubo ir visi tikisi, kad „Spurs“ era baigiasi. Tačiau ateina sezonas ir „Spurs“ parodo, kad visi klydo. Kaip ir visada.“

Panašu, kad tie, kurie nemėgsta San Antonijaus komandos (kaip galima nesižavėti tokia ekipa?), graušis nagus ir artėjantį sezoną. „Spurs“ išlaikė branduolį, ilgą atsarginių suolą, o treneris Greggas Popovičius pasistengs, kad komanda nesusimautų. Ne gana to, protingi vadovų veiksmai atrišo San Antonijaus klubo rankas ateityje.

REKLAMA

T. Parkeris, T. Duncanas ir E. Ginobili (nuotr. SCANPIX)T. Parkeris, T. Duncanas ir E. Ginobili (nuotr. SCANPIX)

Taigi, nepaisant visų Dwightų Howardų ir Steve'ų Nashų Los Andžele, nepaisant NBA vicečempionų „Thunder“, nepaisant jaunų ir aukščiausiai lygoje šokinėjančių „Clippers“, NBA ekspertai „Spurs“ prognozuoja pirmą vietą Vakarų konferencijoje. Bet. Bet tik reguliariajame sezone. O atkrintamosiose varžybose „Spurs“ gresia praėjusio sezono scenarijus. Atsarginių suolo efektas nebeveikia, nes atkrintamosiose komandos savo lyderius laiko aikštėje beveik visas 48 minutes.

„Spurs“ sau to leisti negali – lyderiams jau virš 30. Pernai tuo pasinaudojo „Thunder“. Šiemet šiuo pavyzdžiu gali pasekti dar ir du Los Andželo klubai.

Antro Dwighto Howardo belaukiant

Prasčiausia praėjusio sezono Vakarų konferencijos komanda Naujojo Orleano „Hornets“ atsispirti nuo dugno sieks su šokliuoju Anthony Davisu. „Bitės“ tikisi, kad Kentukio žvaigždė taps antruoju Dwightu Howardu.

Kol kas NBA ekspertams 19-metis primena tik Joakimą Noah. Tai yra tvirtą gynybos ramstį, bet labai ribotų galimybių atakuojantį žaidėją. Labai ribotų. Gynybiniais jaunojo A.Daviso sugebėjimais neabejoja niekas (nors norint stumdytis su fiziškai stipriais NBA „centrais“ jam dar reikia jėgos), tačiau ištraukti „Hornets“ iš duobės reikia ir taškų. Tiesa, jaunasis A.Davisas NBA pasiruošimo sezonui cikle parodė, kad gali sėkmingai pelnyti taškus. Ikisezoninėse rungtynėse vidurio puolėjas ne tik rinko 9,9 atšokusio kamuolio, bet ir 14,9 taško, atakuodamas krepšį 47 procentų taiklumu.

REKLAMA

Galimą A.Daviso agresyvumo puolime stygių turėtų bent iš dalies kompensuoti starto penketo žaidėjai gynėjas Ericas Gordonas ir puolėjas Ryanas Andersonas. Nuo suolo įvairovės įneš naujokas Austinas Riversas. Deja, bet tai pagrindiniai „Hornets“ ginklai prieš būsimą sezoną. Verta paminėti, kad E.Gordonas turi problemų savo pozicijoje dėl žemo ūgio, o ką jau kalbėti, kad vasarą sutikęs su Fynikso „Suns“ pasiūlymu, prašė „Hornets“ jo nesusigrąžinti. R.Andersonas gynyboje „kiauras“ it rėtis, A.Riversas – entuziastingas, bet dar ne toks reikšmingas žaidėjas.

A.Davisui ir „Hornets“ dar reikia subręsti derlingiems metams. Jie turėtų ateiti, bet tikrai ne 2012–2013 metų sezone.

Grįžta vilko pavidalu

Jis grįžo. Ilgametis Portlando „Trail Blazers“ vedlys ir simbolis Brandonas Roy'us po metų be krepšinio apsivilko Minesotos „Timberwolves“ marškinėlius. Sunki trauma vos 27-erių amerikietį privertė baigti karjerą, bet jis tiesiog negalėjo gyventi be krepšinio.

B.Roy'us ieškojo, kas gali juo patikėti. Ir rado – „Timberwolves“ sudarė dvejų metų 10,4 mln. JAV dolerių kontraktą. Jei gynėjas išvengs didelių traumų, „Timberwolves“ laimės mažų mažiausiai didįjį prizą. Jei ne – tie į jį investuoti milijonai nėra tokie dideli. Paguodai galima paminėti, kad beveik tiek pat uždirbo Darko Miličičius. Net iš su abiem skaudančiais keliais ir traumų kamuojamo B.Roy'aus „vilkai“ išpeštų daugiau naudos nei iš antrojo (ir toliau ant žaizdos nepilti tiesiog negalima, kai suvoki, ką prarado Detroito „Pistons“) vienos geriausių NBA naujokų biržos šaukimo.

REKLAMA

Brandon Roy (nuotr. SCANPIX)Brandon Roy (nuotr. SCANPIX)

B.Roy'us bandys atgimti kartu su visa „Timberwolves“ komanda. Jaunasis Jasonas Kiddas Ricky Rubio bus dar labiau apsipratęs NBA aikštėse, Kevinas Love'as vėl bus naudingas kaip visada, Nikola Pekovičius pratęs praėjusio sezono benefisą, o greta kitų pagalbininkų „Timberwolves“ sulaukė investicijos iš Rusijos. Ne finansinės. Andrejus Kirilenko ir netipinis rusas Aleksejus Švedas. „AK–47“ padarys savo, o A.Švedas vaizdo „Timberwolves“ gretose negadino.

„Vilkai“ susibūriavo ir ėmė kaukti vis garsiau. Išvengę traumų, jie gali prisišaukti ir atkrintamąsias.

Prarado apetitą

Dirkas Nowitzkis ir Dalaso „Mavericks“ ilgus metus vaikėsi NBA čempionų titulo. Tai darė taip kovingai ir įnirtingai, kad negalėjo nežavėti krepšinio aistruolių. 2011 metais „Mavs“ galiausiai numalšino ilgus metus kankinusį troškulį. Bet taip ir persisotino.

Pernai „Mavericks“ nebuvo nei žavingi, nei kovingi. Vakaruose liko septinti ir greitai baigė kovą atkrintamosiose. Dalaso komandos nesėkmės labiausiai siejamos su Tysono Chandlerio netektimi, bet akivaizdu ir tai, kad įgyvendinęs svajonę D.Nowitzkis kiek užmigo ant laurų. Vokietis susiprato antroje sezono dalyje, bet jau buvo per vėlu. Likę „Mavericks“ kariai buvo pernelyg silpni, kad komanda galėtų pasiekti bent kažką panašaus į užpernykštę sėkmę.

REKLAMA

Dirkas Nowitzkis (nuotr. SCANPIX)Dirkas Nowitzkis (nuotr. SCANPIX)

Vasarą „Mavericks“ bandė grįžti į elitą prisiviliodami tokias žvaigždes kaip Dwightas Howardas ar Deronas Williamsas. Deja, bet nesėkmingai. Vis dėlto D.Nowitzkio kompanija neliko be nieko. Pasipildė dviem solidžiais aukštaūgiais Eltonu Brandu bei Chrisu Kamanu už puikią kainą (E.Brandas įsigytas už vos 2,1 mln. JAV dolerių). Pasenusį Jasoną Kiddą pakeitė jaunas Darrenas Collisonas, varžovus iš toli turėtų bausti apie save bandysiąs priminti O.J.Mayo.

NBA ekspertai „Mavericks“ mato už atkrintamųjų varžybų borto, bet jei atsiras noras ir kai kurie žaidėjai sužais virš savo galimybių ribų, Dalasas bus grėsmingas kiekvienam grandui.

Nėra teisybės?

Vakarų konferencija toliau galės vadinti save stipresne už Rytus. Bet ar tai ką nors paguos, kai čempionais taps rytiečiai?

NBA apžvalgininkai nemato, kas artėjantį sezoną galėtų pasipriešinti sustiprėjusiam čempionui Majamio „Heat“. Na, nebent Los Andželo „Lakers“, kuris norėdamas patvirtinti tokius lūkesčius privalės neįtikėtinai greitai rasti bendrą kalbą aikštėje.

Pasaulis išties neteisingas. Vakaruose yra ne tik „Lakers“, bet ir tokie grandai kaip Oklahomos „Thunder“, San Antonijaus „Spurs“, Los Andželo „Clippers“. Greičiausiai visos Rytų komandos, išskyrus „Heat“, liktų už šių ekipų nugarų. Kai „Heat“ tiesiausiu keliu turėtų be didesnių netikėtumų pasiekti NBA finalą, Vakarų mohikanai prieš pasiekdami patį finalą turės išskersti vieni kitus.

REKLAMA

Stebėti kovas Vakaruose bus išties įdomu. Rytuose beliks stebėti tik paguodos prizų dalybas. Viską sujauktų nebent patys „Heat“. NBA būna visko – ir traumų („Heat“ netekus vieno iš didžiojo trejeto narių, daug kas apsiverstų aukštyn kojomis), ir nepaaiškinamų nesėkmių ruožų, ir netikėtumų. O gal Majamio krepšinio karščio ir sėkmės apsvaiginti NBA ekspertai per daug tiki „Heat“?

Donatas Urbonas

TAIP PAT SKAITYKITE:

TOP 20: ryškiausios startuojančio NBA sezono žvaigždės

NBA sezoną pasitinkant: dešimt Rytų konferencijos akcentų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų