Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonas jau įpusėjo, taigi galima pabandyti įžvelgti tam tikrus kontūrus komandų, dalyvausiančių atkrintamosiose varžybose. Be to, abejose konferencijose yra aiškiai dominuojančios ekipos, kurių dalyvavimas didžiajame NBA finale tampa vis realesnis.
Krepšinio ekspertai, sporto žurnalistai ir gerbėjai jau dabar dalina individualius apdovanojimus tam tikriems krepšininkams. Akivaizdžiai pagerėję kai kurių žaidėjų statistiniai rodikliai ir sportinė forma verčia sudaryti sąrašą krepšininkų, kurie pateisino komandų vadovų, trenerių ir gerbėjų šį sezoną į juos dėtas viltis ir lūkesčius. Pateikiame jums sąrašą krepšininkų, kurie įpusėjus šiam NBA sezonui kol kas pateisina, o galbūt net viršija su jais sietas viltis ir lūkesčius:
Andris Biedrins (Oklendo „Golden State Warriors“). Vienas tų krepšininkų, kurių karjeros nežlugdo treneris Donnie Nelsonas. Vos 22 metų vidurio puolėjas iš Latvijos dar praėjusiame sezone pradėjo rodyti ne tik gyvybės ženklus, bet ir suteikė nemažai šviesių vilčių generaliniam vadybininkui Chrisui Mullinui bei treneriui D. Nelsonui. Šį sezoną užsitarnavęs garantuotą vietą startiniame penkete latvis per susitikimą vidutiniškai renka po 13 taškų ir atkovoja po 12 atšokusių kamuolių.
Ypač galingai pradėjęs sezoną, latvis tapo tikra dvigubų dublių mašina, tačiau pastaruoju metu jo žaidimas strigo, o galiausiai viską aptemdė patirta trauma. Žinant tai, kad „Warriors“ gretose šiuo sezono metu visi žaidėjai yra išsigydę traumas, galima tikėtis, kad į rikiuotę sugrįžus A. Biedrinsui ekipos žaidimas tik pagerės. Atrodo, jog didžiausia Latvijos krepšinio žvaigždė pagaliau atrado savo nišą San Franciske.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.
Andrew Bynumas (Los Andželo „Lakers“). Praėjusį sezoną taip pat buvęs labiausiai patobulėjusių krepšininkų sąrašuose, A. Bynumas nesugebėjo įsitvirtinti aukštoje pozicijoje dėl sezoną aptemdžiusios traumos. Rodos, kad „Deja vu“ kartojasi ir A. Bynumo kandidatūrą šį sezoną vėl temdo trauma. Tiesa, šį kartą aukštaūgio perspektyvos kiek šviesesnės, nes tikimasi, kad jis į aikštelę sugrįš dar šiame sezone.
O sezoną 21 metų A. Bynumas pradėjo išties galingai: iki patirtos traumos vidutiniškai rinkdavo po 14 taškų ir sugriebdavo po 8 atšokusius kamuolius. Reikėtų pastebėti, kad vidurio puolėjas dar visai neseniai sužaidė geriausias karjeros rungtynes, kai Los Andželo komandų derbyje į „Clippers“ krepšį „įsūdė“ 42 taškus, o po krepšiais sugriebė net 15 atšokusių kamuolių. Jei sugrįžęs į aikštę aukštaūgis sugebės demonstruoti tokius pat solidžius rezultatus, reikia tikėtis, jog rūšiuojant kandidatus į šį prizą, A. Bynumo pavardė tikrai nebus pamiršta.
AFP/Scanpix nuotr.
Marquisas Danielsas (Indianos „Pacers“). Vieta startiniame „Pacers“ penkete ir padidėjęs laikas aikštėje atvėrė duris M. Danielsui į šį sąrašą. Nors šiuo metu krepšininkas yra traumuotas, būdamas sveikas jis pateisino į jį dėtas Larry Birdo viltis. Panašu, kad krepšininkui pagaliau pavyko atsikratyti blogojo berniuko įvaizdžio ir sutvarkius problemas su teisėsauga susikoncentruoti ties krepšiniu.
Šį sezoną M. Danielsas per susitikimą vidutiniškai renka po 14 (5 daugiau nei praėjusiame sezone) taškų ir atkovoja beveik po 5 atšokusius kamuolius. Tai sėkmingiausias sezonas krepšininko karjeroje, tačiau jau ne pirmas, kuriame gynėją kamuoja traumos. Išsigydęs jas M. Danielsas kartu su Danny Grangeriu ir toliau turėtų sudaryti galingą duetą.
AFP/Scanpix nuotr.
Chrisas Duhonas (Niujorko „Knicks“). Pirmasis Niujorko komandos narys šiame sąraše, jei būtume jį numeravę. Nepavyzdingas elgesys Čikagos „Bulls“ komandoje ir konfliktai su buvusiais treneriais atrodė idealus scenarijus krepšininko persikėlimui į Niujorką, tačiau Ch. Duhonas pirmąjį savo sezoną „Knicks“ klube greitai atsikratė panašių etikečių.
Susitvarkydamas su startinio penketo krepšininko pareigomis Chrisas privertė trenerį Mike‘ą D‘Antonį užmiršti apie Stephoną Marbury. Per susitikimą įžaidėjas vidutiniškai pelno po 13 (7 daugiau nei praėjusiame sezone) taškų ir „išrašo“ po 8 rezultatyvius perdavimus komandos draugams. Krepšininkas žaidžia stabiliai ir atrodo tenkina D‘Antoni keliamus reikalavimus, tačiau pergales „Knicks“ komanda šį sezoną, kaip ir daugelį praėjusių, skina rečiau nei pralaimėjimus.
AFP/Scanpix nuotr.
Jeffas Greenas (Oklahomos „Thunder“). Antrasis sezonas stipriausioje pasaulio lygoje J. Greenui yra ne ką prastesnis nei pirmasis. Sužaidus 53 reguliaraus sezono rungtynes puolėjas yra antras krepšininkas pagal rezultatyvumą Oklahomos komandoje. Už J.Greeną rezultatyviau žaidžia tik Kevinas Durantas, kuris yra vienas rezultatyviausių šio sezono lygos krepšininkų. Tuo tarpu 22 metų Greenas šiame sezone per susitikimą vidutiniškai pelno po 17 (7 daugiau nei praėjusiame sezone) taškų ir sugriebia po 7 atšokusius kamuolius.
Tiesa, antrus metus lygoje rungtyniaujančių K. Duranto ir J. Greeno vedama „Thunder“ komanda sezoną pradėjo tragiškai. Net ir atleidus vyriausiąjį trenerį P. J. Carlesimo, o jo vietą atidavus asistentui Scottui Brooksui, Oklahomos komanda per pirmąsias 32 reguliaraus sezono rungtynes iškovojo vos 3 pergales ir patyrė net 29 nesėkmes. Vis dėlto pastaruoju metu komanda demonstruoja kur kas sėkmingesnį krepšinį ir iš pastarųjų 19 rungtynių laimėjo net 10. J. Greenas tapo svarbia pagerėjusio žaidimo priežastimi ir per pastarąsias 15 rungtynių vidutiniškai pelno po 20 taškų bei atkovoja po 8 atšokusius kamuolius.
Panašu, kad 2007 metais nuspaustas dar tuometinės Sietlo „SuperSonics“ vadovų gaidukas iškeisti Ray'ų Alleną į penktąjį tuometinės naujokų biržos šaukimą J. Greeną gali duoti saldžių vaisių. Kitų mainų figūrų Wally Szczerbiako ir Delonte Westo dabartinės „Thunder“ sudėtyje jau nėra, o J. Greenas, suporuotas kartu su K. Durantu ir daug žadančiu naujoku Russellu Westbrooku, tapo kertiniais jaunos Oklahomos komandos akmenimis. Pergalių „Thunder“ dar teks palaukti, tačiau jos ateis su žaidėjų branda, protingais komandos vadovų sudėties formavimo sprendimais ir tinkama gero trenerio jaunų krepšininkų tobulėjimo strategija.
Devinas Harrisas (Naujojo Džersio „Nets“). Pagrindinis gerbėjų ir krepšinio ekspertų favoritas laimėti labiausiai patobulėjusio šio sezono krepšininko titulą. Ir tokioms kalboms yra svarių priežasčių. Praėjusiame sezone „Nets“ ekipoje pakeitęs veteraną Jasoną Kiddą, jaunasis D. Harrisas suteikė komandos vadovams ir savininkams daug ateities vilčių.
Ilgai laukti nereikėjo, šį sezoną Devinas yra rezultatyviausias Naujojo Džersio komandos krepšininkas. Per susitikimą vidutiniškai rinkdamas po 22 (7 daugiau nei praėjusiame sezone) taškus ir atlikdamas po 7 rezultatyvius perdavimus Harrisas kartu su Vince‘u Carteriu ir daug žadančiu naujoku Brooku Lopezu yra pagrindiniai „Nets“ pergalių kalviai. Krepšininkas vienintelis iš „Nets“ ekipos pateko į Rytų konferencijos žvaigždžių rinktinę. Turbūt nėra manančių, kad šį sezoną jis to nebuvo vertas.
Nene Hilario (Denverio „Nuggets“). Šiame sąraše brazilas turėtų būti vien dėlto, kad išvis dar žaidžia krepšinį. Daugeliui žmonių gyvenime pritrūksta jėgų kovoti su vėžiu, ko tikrai negalima pasakyti apie Nene. Aukštaūgis ne tik sugebėjo įveikti vėžį, bet ir puikiai startiniame „Nuggets“ penkete pakeitė į Los Andželą išvykusį Marcusą Camby. Krepšininko statistika kalba pati už save. Brazilas kol kas žaidžia sėkmingiausią savo sezoną už Atlanto.
Per susitikimą vidutiniškai pelnydamas po 15 (10 taškų daugiau nei praėjusiame sezone) taškų ir atkovodamas po 8 atšokusius kamuolius Nene tapo trečiuoju rezultatyviausiu krepšininku „Nuggets“ komandoje. Be to, pagal pelnomus taškus Nene užima penktąją vietą tarp visų lygos vidurio puolėjų, nusileisdamas tik tokiems pripažintiems „centrams“, kaip Alui Jeffersonui, Dwightui Howardui, Yao Mingui ir Shaquille‘ui O‘Nealui.
AFP/Scanpix nuotr.
Davidas Lee (Niujorko „Knicks“). Dar viena dvigubų dublių darymo mašina šiame sąraše. Apmaudo kartėlis ne veltui slėgė D. Lee ir trenerį M. D‘Antonį, kai buvo paskelbti atsarginiai Rytų konferencijos žvaigždžių rinktinės krepšininkai. Davidas šį sezoną demonstruoja solidžiausius ir brandžiausius karjeros rezultatus: per susitikimą aukštaūgis vidutiniškai pelno po 17 taškų ir atkovoja po 12 atšokusių kamuolių. Atsižvelgiant į tai, kad dėl asmeninių ir sveikatos problemų šį sezoną komandai negali padėti pagrindinis vidurio puolėjas Eddy Curry, o atsarginis ir vienas brangesnių komandos aukštaūgių Jerome Jamesas sėkmingai pateisina „traumų virtinės“ pseudonimą, galima teigti, jog D. Lee puikiai užpildo susidariusią skylę aukštaūgio pozicijoje.
Tiesa, krepšininkui niekaip nepavyksta išvengti vietos kandidatų į mainus sąraše. Visgi ekipos prezidentas Donnie Walshas ketina išsaugoti aukštaūgį, o žinant kaip M. D’Antoniui patinka Davido žaidimas, galima tikėtis, kad jo dalyvavimas kitų metų žvaigždžių rungtynėse yra labai realus. Be abejo, tokiai įvykių baigčiai labai reikės pergalingo „Knicks“ žaidimo.
AFP/Scanpix nuotr.
Johnas Salmonsas (Sakramento „Kings“). Keista būti pralaiminčios komandos lyderiu, tačiau J. Salmonsui teko būtent tokia dalia. „Karalių“ vadovai, 2006 metų vasarą pasirašydami kontraktą su J. Salmonsu, tikėjosi solidaus krepšininko žaidimo. Pirmąjį savo sezoną Sakramente gynėjas vidutiniškai pelnydavo po 8 taškus per susitikimą, antrąjį jau po 12, o šiame sezone J. Salmonsas viršijo visų lūkesčius: per susitikimą amerikietis pelno beveik po 19 (10 daugiau už 6 metų karjeros rodiklius) taškų, atkovoja po 4 atšokusius kamuolius ir atlieka po 4 rezultatyvius perdavimus.
J. Salmonsas kartu su puikiai rungtyniaujančiu Kevinu Martinu yra Sakramento ekipos lyderiai. Didžiausia problema ta, kad pergalių skonį „karaliai“ šiame sezone pajuto vos 11 kartų per 53 rungtynes. O renkant labiausiai patobulėjusį krepšininką daug dėmesio skiriama ir komandos rezultatams.
AFP/Scanpix nuotr.
Rodney Stuckey (Detroito „Pistons“). Antrus metus lygoje leidžiantis krepšininkas puikiai pasinaudojo trenerio Michealo Curry suteikta galimybe rungtyniauti „Pistons“ startiniame penkete. Ir ne šiaip sau pasinaudojo, o dėl vietos jame privertė konkuruoti dvi lygos žvaigždes – Alleną Iversoną ir Richardą Hamiltoną. Tiesa, vasario mėnesį jaunasis gynėjas pradėjo labai banguotai. Visgi, R. Stuckey per rungtynes į varžovų krepšį vidutiniškai įmeta po 14 (7 daugiau nei praėjusiame sezone) taškų ir atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus.
Atsižvelgiant į tai, kad gynėjas vis dar turi daug potencialo, reikia tikėtis, kad krepšininkas sugebės išlaikyti konkurenciją su tokiais patyrusiais veteranais kaip A. Iversonas ar R. Hamiltonas. Daug laurų už patobulėjusį krepšininko žaidimą turėtų atitekti ir strategui E. Curry, kuris nepabijojo leisti R. Stuckey į startinį penketą.
Žaidėjai, kurių pavardės taip pat turi būti paminėtos tarp kandidatų į šį prizą sąraše: Rajonas Rondo, Rogeris Masonas, Thaddeusas Youngas, Tyrusas Thomasas, Wilsonas Chandleris, Jose Calderonas, Randy's Foye, Raymondas Sessionsas.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.