• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia nesantis optimistas dėl to, jog Europos Sąjungos (ES) šalims pavyks susitarti dėl bendro skolinimosi gynybai, į tokią idėją skeptiškai žiūrint toliau nuo Rusijos esančioms Bendrijos narėms.

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia nesantis optimistas dėl to, jog Europos Sąjungos (ES) šalims pavyks susitarti dėl bendro skolinimosi gynybai, į tokią idėją skeptiškai žiūrint toliau nuo Rusijos esančioms Bendrijos narėms.

REKLAMA

„Šioje vietoje matome į stabilumą arba į minimalų biudžeto deficitą orientuotų valstybių kitokį požiūrį, todėl šiandien dar pernelyg dideliu optimizmu šiuo klausimu nespinduliuočiau“, – po pirmadienį vykusio Europos vadovų tarybos (EVT) susitikimo visuomeniniam transliuotojui LRT sakė G. Nausėda.

Prezidento teigimu, susitikime išsiskyrė Baltijos šalių ir Lenkijos bei nuo Rusijos nutolusių bloko šalių, kurios santūriau žiūri bendrą skolinimąsi gynybai, pozicijos.

Pasak G. Nausėdos, ES lyderiai susitikime kalbėjo apie bendro europinio skolinimosi instrumentus: „Galbūt prisimename tam tikrus finansinius instrumentus, kurie buvo sukurti dar pandemijos laikotarpiu arba dar anksčiau – 2008–2009 metų finansų krizės laikotarpiu.“

REKLAMA
REKLAMA

Kiek anksčiau pirmadienį G. Nausėda Briuselyje pabrėžė, jog būtina jau dabar priimti reikalingus sprendimus dėl gynybos finansavimo instrumentų ES lygiu, nelaukiant naujo daugiamečio Bendrijos biudžeto.

REKLAMA

Jis kalbėjo, kad ES turėtų priimti sprendimus dėl bendro skolinimosi gynybos reikmėms, lankstesnio požiūrio į deficitą, kuomet šis susidaro dėl skolinimosi krašto apsaugai. Prezidentas taip pat pasisako už Europos investicijų banko mandato praplėtimą.

Bendro skolinimosi Lietuva siekia, norėdama sparčiau finansuoti gynybą. Valstybės gynimo taryba sausį įtvirtino tikslą Lietuvos krašto apsaugai 2026–2030 metais skirti nuo 5 iki 6 procentų bendrojo vidaus produkto, siekiant išvystyti kariuomenėje diviziją.

Baltiesiems rūmams sakant, kad NATO valstybės turėtų skirti 5 proc. bendrojo vidaus produkto gynybai, kai kurios Europos šalys yra užsiminusios, kad tai būtų ekonominė našta, bet Aljanso rytiniame sparne esančios valstybės, tarp jų Lietuva, tokį tikslą vadina būtinybe.

Nausedai noreciau uzduot tik 1 klausima,kodel jis taip inirtingai provokuoja kara Lietuvoj?
Šitoje priešinimų pasiutpolkėje pagrindiniai šokėjai tai Skvernelis ,kuris dėkodamas prezidentui už jam neprikausomą kėdę ir pats G.Nausėda, kuris seniai jau pamiršo savo pažadą,sukurti gerovės valstybę!
Klausantis prezidento išvedžiojimų apie ukrainą, jos atstatymą ir apsaugą, tiesiog kyla klausimas,gal mes nesupratom, gal G. Nausėda žadėdamas kurti gerovės valstybę, turėjo mintyje būtent ukrainą.Jug ne be reikalo tie vaizdeliai , kai Lietuvoje išrinktas prezidentas bučiuoja ukrainos vėliavą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų