• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia pasirašysiantis premjerės Ingridos Šimonytės teikimą iš pareigų atleisti atsistatydinančią socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę. Šalies vadovas taip pat patvirtino, kad svarstomi du kandidatai į švietimo, mokslo ir sporto ministrus ir vienas į socialinės apsaugos ir darbo ministrus. 

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia pasirašysiantis premjerės Ingridos Šimonytės teikimą iš pareigų atleisti atsistatydinančią socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę. Šalies vadovas taip pat patvirtino, kad svarstomi du kandidatai į švietimo, mokslo ir sporto ministrus ir vienas į socialinės apsaugos ir darbo ministrus. 

REKLAMA

Trečiadienio vakarą M. Navickienei įteikė I. šimonytei atsistatydinimo prašymą. Premjerė šį prašymą priėmė. G. Nausėda teigia pasirašysiantis premjerės teikimą atleisti M. Navickienę

„Premjerė netrukus pateiks teikimą atleisti Moniką Navickienę iš ministrės pareigų. Šį teikimą aš nedelsdamas pasirašysiu“, – po susitikimo su premjere žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

Gitanui Nausėdai buvo pristatyti kandidatai, kurie pakeistų Moniką Navickienę

Prezidentas patvirtino, kad jau yra numatyti kandidatai į socialinės apsaugos ir darbo bei į švietimo, mokslo ir sporto ministrų vietas. Primename, kad balandžio mėnesį pasitraukus švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui, M. Navickienė laikinai ėjo jo pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

„Aptarėme galimus kandidatus tiek į švietimo, mokslo ir sporto ministro poziciją, tiek į socialinės apsaugos ir darbo ministro poziciją. Į pirmąją yra du kandidatai, į antrąją vienas“, – teigė šalies vadovas.

REKLAMA

G. Nausėda pabrėžė, jog kandidatai dar tik svarstomi, juos prezidentas patvirtins, kai kandidatūros bus ant stalo. 

Prezidentas kalbėjo, kad Vyriausybės darbas turi tęstis toliau ir pridūrė, kad ir Vyriausybė, ir valdančioji koalicija prisiima atsakomybę už viešojoje erdvėje pasirodžiusius įvykius.  

„Tikrai ateityje reikia išmokti šias pamokas ir dirbti sklandžiau, efektyviau, kad ateityje panašūs dalykai nepasikartotų“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kaip vertina M. Navickienės teiginį, kad skrydis į Dubajų su teistu asmeniu buvo žmogiška klaida, G. Nausėda žodžių į vatą nevyniojo: „Yra dvi klaidų rūšys; paprastos klaidos ir prabangios klaidos. Monika Navickienė pasirinko prabangių klaidų kelią ir už tai privalo atsakyti.“

Trečiadienio vakarą socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei įteikus premjerei atsistatydinimo prašymą, ketvirtadienio rytą susitiko premjerė Ingrida Šimonytė ir prezidentas Gitanas Nausėdas .

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Monika Navickienė pripažįsta, kad skrydis į Dubajų buvo žmogiška klaida

Atsistatydinanti M. Navickienė sako, kad skrydis į Dubajų prieš daugiau nei metus su už finansinius nusikaltimus anksčiau kalėjusiu Vilhelmu Germanu buvo žmogiška klaida.

„Tuo metu, kai tą sprendimą priėmiau, man atrodė rizikos nekeliantis privatus reikalas, nesusijęs su mano einamomis pareigomis, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė ministrė. – Esu įsitikinus, kad nepažeidžiau viešo intereso, bet pripažįstu, padariau žmogišką klaidą.“

REKLAMA

„Priėmiau ypatingai sunkų, bet neabejoju, kad teisingą, sprendimą pasitraukti iš užimamų pareigų. Kodėl? Visų pirma todėl, kad pastarieji įvykiai kuria milžinišką neigiamą emocinį krūvį mano artimiesiems, dukroms, mamai ir žmonėms, su kuriais pastaruosius ketverius metus dirbu“, – sakė ji.

Apie ministrės skrydį su V. Germanu ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite trečiadienį pranešė naujienų portalas „15min“. Jo teigimu, V. Germanas pernai kurį laiką dirbo M. Navickienės sutuoktinio Mindaugo Navicko valdomoje įmonėje „Litlab“.

REKLAMA

Pareigas paliekanti ministrė teigė tuomet nežinojusi, kad V. Germanas buvo teistas.

„Ne, nežinojau“, – sakė M. Navickienė.

Ji taip pat sakė nemananti, kad šeimos ryšiai su V. Germanu padaro ją pažeidžiamą.

Atsistatydina Monika Navickienė

ELTA primena, kad tęsiantis skandalui dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“, socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė pranešė pateikusi premjerei atsistatydinimo prašymą.

„Ką tik priėmiau vieną sunkiausių savo gyvenimo sprendimų. Išsiunčiau atsistatydinimo prašymą Premjerei Ingridai Šimonytei“, – trečiadienio vakarą savo „Facebook“ paskyroje rašė ministrė, nurodydama, jog ketvirtadienio rytą plačiau pakomentuos priimtus sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įmonė „Foxpay“ bei jos buvęs valdybos narys, M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas atsidūrė dėmesio centre, paaiškėjus, kad Lietuvos bankas atlieka minėtos finansinių technologijų įmonės patikrinimą. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.

Dėl „Foxpay“ buvo atliekamas tyrimas ir vyriausybinėje Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijoje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei Ievai Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Pranešama, kad dar svarstant būsimą sandorį „Foxpay“ savininkė pakeitė planus ir persigalvojo, tačiau komisija savo iniciatyva įvertino įmonę ir nustatė, jog investuotoja neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

REKLAMA

Dar daugiau įtarimų dėl „Foxpay“ bei įmonės vadovybės kilo po to, kai naujienų portalas 15min.lt paskelbė, jog į skandalą įsivėlusio „Foxpay“ yra susijusi su kita įmonių grupe „iSun“. Jos steigėja, valdybos pirmininkė yra vienintelė „Foxpay“ savininkė I. Trinkūnaitė. Tačiau „iSun“ veikloje anksčiau aktyviai dalyvavo ir I. Trinkūnaitės sugyventinis – už finansinius nusikaltimus kalėjęs V. Germanas. Kaip rašoma portalo publikacijoje, ministrės M. Navickienės sutuoktinis kartu su V. Germanu priiminėjo „iSun“ grupės kertinius darbuotojus, padalinių vadovus. Anksčiau M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

REKLAMA

Taip pat naujienų portalas pranešė, kad pernai ministrė kartu su įmonės „Foxpay“ akcininke I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m. Taip pat jis nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

2012-2016 m. M. Navickienė taip pat buvo sutuoktinio įmonės „LITLAB“ akcininkė. Ministrė yra sakiusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo – tačiau apie jos sugyventinio praeitį su teisėsauga nieko nežinojusi.

Toks tokia kritikuoja. Prisimintų paskraidymus Į Pietų Korėją pas dukrelę. Na čia tik mažas nukrypimas nuo maršruto, ar ne?
Teisingai, nesažiningi ir melagiai negali sedeti valdžioje, bet va atrodo pono apsilankymas teatre Londone už dyka gana panašus atvejis...
Nachalka. Jūs pažiūrėkit su kokiu patosu ji skaitė kazkieno rašytą pareiškimą. Lyg tais čia nieko tokio. Kažkas protu nesuvokiama! Tiesiog tų koncervų pūliniai sprogsta kaip bombos!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų